دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 18155
تعداد نوشته ها : 601
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح شنبه، بیستم آبان‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (ترازوی عدل الهی اعمال نیک مومنین را با ضرایب بسیار بالایی محاسبه می‌کند )

سوره مومن (غافر)، آیه 40

مَنْ عَمِلَ سَیِّئَةً فَلَا یُجْزَىٰ إِلَّا مِثْلَهَا وَ مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَکَرٍ أَوْ أُنْثَىٰ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَٰئِکَ یَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ یُرْزَقُونَ فِیهَا بِغَیْرِ حِسَابٍ ﴿٤٠﴾

* ترازوی عدل الهی بر اساس قوانین ساده ریاضی و فیزیکی، تنظیم نشده! بلکه وسیله هوشمندی است که با «فرمول بخشش و کرم خداوندی و ضرایب مربوطه» تنظیم گردیده است. به گونه ای که بدی ها را (نه گناهان کبیره و حق الناس را) بدون ضریب و خوبی ها را با ضرایب بسیار بالایی محاسبه می نماید و نتیجه توزین، چنین خواهد بود که هر کس بدى کند جز به مانند آن کیفر نمی شود و در سمت مقابل، هر مرد یا زن مومنی که کار شایسته ای انجام دهد بهشت جاوید با تمامی موهبت های بی انتهای موجود در آن را از آن خود خواهد کرد و از روزی های بی حد و حصر آن بهرمند خواهد گردید.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای خالق مهربانی که مراقبمان هستی تا از جاده راستی و درستی خارج نشویم و ای یار و یاوری که همیشه و در همه جا حاضری و راهنما و ناظر بر سبک زندگی معنویمان هستی! بیش از پیش یاریمان کن تا روز به روز و لحظه به لحظه از میزان خطاهایمان کاسته شود و بر میران ایمان و التزام عملیمان افزوده گردد و بدینوسیله موجبات رضایت ذات کبریائیت را فراهم نماییم.

* آفریدگارا! ما را به درجه ای از شناخت و آگاهی،‌ برسان که راست کرداریمان را به نیّت توسعه راستی و درستی و تقرّب به ذات اقدس الهی و نه به طمع بهشت جاوید و نعمت های بی پایان آن، ادامه دهیم و جهان را مملوّ از راستی و درستی نماییم.

بارالها! بر تعداد خوبان و بر میزان خوبی‌ها آنقدر بیفزا تا در چنین فضای سالم و معطری راه نیافتگان و راه گم کردگان نیز خوبی ها را درک کنند و به خوبان بپیوندند و اثری از آثار بدی‌ها باقی نماند ...  (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح روز جمعه، نوزدهم آبان‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (مومنین باید با فکر و ذکر و عمل خود همواره به یاد خدا باشند، خداوند نسبت به افراد باایمان، مهربان بوده و هست )

سوره احزاب، آیات 41 تا 43

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اذْکُرُوا اللَّهَ ذِکْرًا کَثِیرًا ﴿٤١﴾ وَ سَبِّحُوهُ بُکْرَةً وَ أَصِیلًا ﴿٤٢﴾ هُوَ الَّذِی یُصَلِّی عَلَیْکُمْ وَ مَلَائِکَتُهُ لِیُخْرِجَکُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَ کَانَ بِالْمُؤْمِنِینَ رَحِیمًا ﴿٤٣﴾

* اى اهل ایمان! همواره به یاد خداوند قادر متعال باشید و او را با فکر و ذکر و عمل خود، بسیار یاد کنید و به شکرانه این که صبح دیگری را به منظور ادامه حیات و زندگی سالم و خدمت به خود، خانواده و سایرهمنوعان، آغاز می‌کنید و هر روز را در پیشگاه الهی با پویایی و عدالت محوری، پشت سر می‌گذارید، هر صبح و شام او را سپاس گویید و این را بدانید که اوست که از روی مهر و رحمت، از شما مواظبت می‌کند تا مبادا بلغزید و از آنجا که با فرشتگان خود با دید رحمت به شما می‌نگرد چنین اراده و مقدر فرموده است که شما را از تاریکى‏ها به سوى نور بیرون آورد  تا جزو افراد مومن باشید!. چرا که ذات اقدس الهی همواره نسبت به مؤمنان مهربان بوده و هست.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* آفریدگارا! این توفیق را نصیب ما کن تا همواره و در تمامی حالات، خود را در پیشگاه کبریائیت احساس کنیم و با پندار و گفتار و کردارمان در تمامی لحظات و بویژه در آغاز و پایان هر روز، نشان دهیم که به یاد تو هستیم.

* خداوندا! از این که با مهربانی هرچه تمام تر مراقبمان هستی تا نلغزیم و اراده فرموده ای که اگر انحراف به تاریکی پیدا کردیم به سوی روشنایی، هدایتمان کنی از تو سپاسگزاریم، پس توفیق شکر گزاری شایسته ای را به ما مرحمت فرما و در سبک زندگی معنویمان چنان بصیرتی به ما عنایت کن تا هرگز به تاریکی‌های جهل و عدم اطلاع از حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود و دیگران فرو نرویم.

* خداوندا! اینک که تاسوعا و عاشورا و اربعین و مُحَرّم دیگری را پشت سر گذاشته ایم به ما و ملّتمان توفیق به کارگیری درس‌هایی که از این مناسبت‌ها آموخته ایم و بخصوص درس عدالتخواهی حسینی (ع) و ایثار و گذشت عبّاسی (ره) و صبر و پیام رسانی زینبی (س) را به ما مرحمت فرما تا با خودسازی و جامعه سازی توحیدی به صیرورت الی الله بپردازیم و همواره در مسیر خودت باشیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام و تسلیت به مناسبت اربعین شهادت امام حسین (ع) و یاران

صبح روز پنج‌شنبه، هیجدهم آبان‌ماه 1396 شما به خیر

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (انحراف از جاده عدالت، به منزله خداآزاری و پیامبرآزاری و نسبت ناروا به مومنین به منزله مومن آزاری است که عذاب هولناک و گناه آشکاری را به بار خواهد آورد)

سوره احزاب، آیات  57 و 58

إِنَّ الَّذِینَ یُؤْذُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ وَ أَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا مُهِینًا ﴿٥٧﴾ وَ الَّذِینَ یُؤْذُونَ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ بِغَیْرِ مَا اکْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتَانًا وَإِثْمًا مُبِینًا ﴿٥٨﴾

از آن جا که تقدیر و مشیت الهی به برقراری امنیت اجتماعی، استوار است؛ افکار، اعمال و رفتار غیرتوحیدی که مُخِلّ امنیت و عدالت اجتماعی باشد موجبات رنجش ذات اقدس الهی و پیامبر عالیقدرش را فراهم می نماید و این گروه، بدینوسیله موجبات عذاب الهی را برای خود فراهم می‌کنند و حال آن که می توانستند و می‌توانند عدالت محوری را پیشه خود کنند تا مورد رحمت آفریدگار قادر متعال قرار بگیرند.

همچنین؛ آنهایی که مردان و زنان باایمان را به اتهام خلافی که مرتکب نشده اند آزار می‌دهند و به منظور استحکام پایه های مدیریت و ریاست و معاونت ... و وکالت موقت خودشان به پرونده سازی علیه افراد بی‌گناه می‌پردازند؛ بار بهتان و گناه آشکاری را به دوش می کشند که اگر حق الناسی در این میان ضایع شود ـ که می‌شود ـ جزو گناهان نابخشودنی به حساب می آید و تا جبران نگردد در پیشگاه الهی بخشوده نخواهند شد. آیا واقعا چنین حق کُشی‌های آشکار و غیرقابل جبرانی، قابل بخشش است؟! 

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

بار الها! ای خدای مهربان و بی همتا! چنان بصیرتی به ما مرحمت فرما تا با افکار و اعمال سنجیده خود موجبات رضایت ذات اقدست و انبساط خاطر پیامبر عالیقدرت و احساس امنیت سایر مومنین را فراهم نماییم و به تعبیری که در این دو آیه شریفه مطرح شده است؛ هرگز مرتکب خداآزاری، پیامبرآزاری و مومن آزاری و مردم آزاری و عواقب شوم آن نگردیم.

خداوندا! در این روز که اربعین حسینی (ع) است شورِ حسینی را در ما به شعور حسینی و محبت حسینی را به شجاعت و از جان گذشتگی حسینی تبدیل نما و توفیق درک فلسفه شهادت را نیز به ما عنایت کن (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز چهارشنبه، هفدهم آبان‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( به یاد خدا بودن، صبر در مقابل سختی‌ها، اعتقاد بر این که شهید، هرگز نمی‌میرد )

سوره بقره، آیات 152 تا 154

فَاذْکُرُونِی أَذْکُرْکُمْ وَ اشْکُرُوا لِی وَ لا تَکْفُرُونِ (152) یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاةِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ (153) وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتٌ بَلْ أَحْیاءٌ وَ لکِنْ لا تَشْعُرُونَ (154)

* در سبک زندگی معنوی، امور شخصی و اجتماعی و در تمامی حرکات و سکنات خود، بُعد معنوی سلامت را مدّ نظر داشته و به یاد خدا باشید تا خدا نیز به یاد شما باشد و همواره شاکر نعمت‌های الهی باشید و ناسپاسی نکنید و ضمن تلاش در راه رسیدن به هدف با توسل به صبر و عبادت خداوند،‌ روح معنویت را در کالبد تلاش هایتان بدمید و در مقابل سختی‌ها، ناملایمات، ناهمواری‌ها، نامردمی‌ها ... و نامرادی‌ها اسیر عواطف و احساسات آنی و تصمیم گیری‌های عجولانه و اقدامات برنامه ریزی نشده نگردید! بلکه صبر و تامل را پیشه خود کنید و این را بدانید که لطف و عنایت خداوند نیز با صابران است.

* ولی در عین حال، شجاع و باشهامت باشید و تا پای جان از ارزش‌های الهی دفاع کنید و نگذارید زمام امور انسان‌ها به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد و شهادت را مرگ نپندارید و هرگز کسانی که در راه آرمان های انسانی و الهی و دفاع از ارزشهای والا و حق طلبی و عدالتخواهی، جان خود را از دست داده و شهید شده اند را مرده نپندارید! چرا که آنان به واسطه احیای حق و تلاش در مسیر استقرار عدالت، همواره زنده اند و از حیات جاوید و سایر نعمت‌های الهی ارتزاق می‌نمایند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

بارالها! ای پروردگار صبر و شکیبایی! ای که یاد خودت را مایه آرامش روان و صبر را کلید پیروزی، مقدّر فرموده ای! از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم به ما نیز توفیق صبر و تامل در مقابل ناملایمات را مرحمت کنی تا در سبک زندگی معنویمان و در برقراری ارتباط با یکدیگر و استقرار عدالت، راه حکمت و موعظه را در پیش گیریم و نهایتا در صورت لزوم به جِدال اَحسن بپردازیم (مراحل سه گانه مذاکره در دیدگاه الهی)

* آفریدگارا! اینک که بار دیگر، به اربعین شهادت امام حسین (ع) نزدیک می‌شویم به ما چنان شناختی مرحمت فرما تا همچون سومین اختر تابناک امامت و ولایت، امام حسین (ع) شهادت را رمز بقای مکتب دانسته و تا پای جان از حق و حقیقت دفاع نماییم و به صف یاران و یاوران آن بزرگوار و به گروه زندگان جاوید بپیوندیم و همچون زینب کبری، نتیجه اینگونه مدافعات مقدس را زیبا و باشکوه ببینیم و بازگویی آن را تکلیف شرعی خود بدانیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، شانزدهم آبان‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (افراد با ایمان، همه هستیشان را از خدا و موجودیتشان را متعلق به پروردگار می دانند و در پیشگاهش معصیت نمی کنند )

سوره احزاب، آیه 36

وَ مَا کَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَ رَسُولُهُ أَمْرًا أَن یَکُونَ لَهُمُ الْخِیَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَ مَن یَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا مُّبِینًا ﴿٣٦

(تاکید خداوند بر تفکر، تعقل، تدبر، توجه، بصیرت ... و پرهیزگاری در آیات مختلف قرآن: اَفَلا تعقلون ... اَفَلا یبصرون ... اَفَلا تذکرون ... اَفَلاینظرون ... اَفَلا تسمعون ... اَفَلا تتقون ... اَفَلا یشکرون ...)

از آنجا که افراد باایمان، تمامی هستی خود را از آن آفریدگار قادر متعال می دانند این افراد اراده خود را تابع اراده خداوند دانسته و هیچ مرد یا زن با ایمانی در سبک زندگی معنوی خود؛ ضمن تفکر، تعقل، تدبر، توجه، بصیرت، پرهیزگاری و تلاش، به خود اجازه نمی دهد بر خلاف امر و اراده پروردگار، عمل نماید. زیرا به واسطه اعتمادی که به خالق راستی ‌ها دارند این واقعیت را می دانند که هرکس از رهنمودها، احکام و سنّت‌های خداوندی و پیامبر او سرپیچی کند به ورطه گمراهی آشکاری خواهد افتاد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* پروردگارا! ای مهربان ترین مهربانان! به ما توفیقی عنایت فرما تا با اَعمال و رفتار خداپسندانه مان لیاقت ذوب شدن در وجود خودت را کسب کنیم و ضمن تفکّر، تعقّل و تدبّر در امور و تلاش بی وقفه برای رسیدن به اهداف عالی انسانی و فعالیت‌های مفید اجتماعی، هرگز در پیشگاهت مرتکب معصیتی نشویم.

* آفریدگارا! ای سَتارالعیوب! و ای غفارالذنوب! اگر تا به حال، مرتکب حَقُ الناسی شده ایم که با پرده پوشی ذات اقدست، آن را مستور نگاه داشته ای و صاحب حق نیز از آن بی‌خبر است توفیق جبران حق الناس و غفران ارتکاب را مرحمت فرما و اگر حَقُ الهی را ادا نکرده ایم با کرامت و بزرگواری خودت بر ما ببخشا و در باقیمانده عمرمان توفیق راست پنداری و درست کرداری را در سبک زندگی معنویمان مرحمت فرما ...

* خداوندا! در آستانه اربعین حسینی (ع) شورِ حسینی را در ما به شعور حسینی و محبت حسینی را به شجاعت و از جان گذشتگی حسینی تبدیل نما و توفیق درک فلسفه شهادت را نیز به ما عنایت کن. آمین یا رب العالمین (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، پانزدهم آبان‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (ایمان واقعی، فرمانبرداری، راستگویی، بردباری، فروتنی، پاکدامنی ... )

سوره احزاب، آیه 35

إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِینَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِینَ وَالصَّادِقَاتِ وَالصَّابِرِینَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِینَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِینَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِینَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِینَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاکِرِینَ اللَّهَ کَثِیرًا وَالذَّاکِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِیمًا ﴿٣٥

خداوند قادر متعال؛ مردان و زنان مسلمان، مردان و زنان باایمان، مردان و زنان فرمانبردار، مردان و زنان راستگو، مردان و زنان بردبار، مردان و زنان فروتن، مردان و زنان اهل صدقه، مردان و زنان روزه دار، مردان و زنان پاکدامن و مردان و زنانی که خداوند را به فراوانی یاد می‌کنند، برای همگی آن ها بخشش و پاداش عظیمی را مقدر فرموده است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

خداوندا! توفیق کسب صفات نیکی که در این آیه شریفه ذکر فرموده ای را به ما مرحمت فرما تا مسلمانانی مومن، فرمانبردار و تحت امر الهی، راستگو، بردبار، فروتن، اهل صدقه، اهل روزه و پاکدامن باشیم و دایما با پندار، گفتار و کردار نیکمان به ذکر بزرگواری هایت مشغول باشیم و در سبک زندگی معنویمان، لیاقت بخشش و پاداش عظیمی که وعده آن را داده ای را نیز کسب نماییم.

 آفریدگارا! از این که نعمت اسلام و ایمان را به ما مرحمت فرموده ای سپاسگزاریم و از درگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم در سایه آموزه های این دین مبین، صفاتی نظیر راستگویی، بردباری و پاکدامنی را در ما نهادینه بگردانی تا در سایه گرایش به معنویات، همواره در مسیر صحیحی حرکت کنیم و به ساختن خود و جامعه توحیدیمان بپردازیم.

پروردگارا! به مسئولین صادق، متعهد، کارآگاه و دلسوزمان بیش از پیش کمک کن تا کشتی انقلاب را در سلامت کامل به ساحل نجات، هدایت کنند و از امواج متواتر و سهمناک توطئه ها و سوء استفاده ها برهانند (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز یک‌شنبه، چهاردهم آبان‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( عهد شکنی جزو صفات مومنین نمی باشد و همواره بر سر عهد و پیمان با خداوند هستند. از طرفی خداوند راه توبه را برای منافقین، باز گذاشته است )

سوره احزاب، آیات 23 و 24

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوااللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا ﴿٢٣ لِّیَجْزِیَ اللَّهُ الصَّادِقِینَ بِصِدْقِهِمْ وَ یُعَذِّبَ الْمُنَافِقِینَ إِن شَاءَ أَوْ یَتُوبَ عَلَیْهِمْ إِنَّ اللَّهَ کَانَ غَفُورًا رَّحِیمًا ﴿٢٤

در بین مومنین، مردانی یافت می‌شود که با شهادت خود به پیمانی که با خداوند متعال بسته اند عمل نموده و عده ای هم بدون هیچ شک و شبهه و پشیمانی ای بر سر این پیمان، ایستاده و قاطعانه تصمیم دارند تا پای شهادت خود از دین الهی و ارزش‌های خدایی، دفاع کنند. بدون شک خداوند یکتا اجر درستکاران را متناسب با میزان صدق آن ها مرحمت می فرماید و برحسب این که منافقین، توبه کنند و یا به اعمال پلید خود ادامه دهند آنان را می ‌بخشد و یا عذاب می ‌کند. البته پروردگار مهربان، همواره دنبال دست آویزی به اسم توبه می گردد تا انسان های خطاکار نیز به واسطه آن بخشوده شوند و در زندگی جاوید خود دچار عذاب دایمی نباشند. چرا که رحمانیت او اینگونه اقتضاء می‌کند که شاهد جاودانگی خوبی‌ها و خوبان باشد و پایداری و جاودانگی بدی‌ها و بَدان، در اولیت مشیّت او نمی‌باشد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

ای خداوند بخشنده! و ای توبه پذیر مهربان! توفیق وفای به عهد و پیمان‌هایی که با هم بسته ایم را عنایت فرما تا در عقایدمان ثابت قدم و استوار باشیم و در آن جا که لازم باشد از دین باوریمان، ‌عدالت خواهیمان و انسانیتمان تا پای جان، دفاع نماییم و در سبک زندگی معنوی و روابط اجتماعیمان نیز به عهد و پیمان‌هایمان پایبند باشیم...

ای خالق ایثار و از خودگذشتگی! تو را به حق وفاداری و ایثارگری حضرت ابوالفضل، سوگند می‌دهیم و از پیشگاه کبریائیت می‌خواهیم که این صفت خدایی را در ما نیز همچون آن حضرت، تقویت فرمایی تا اگر مامور به انجام کاری شدیم منافع جمع را بر منافع شخصی خودمان و منافع جامعه را بر منافع خانواده هایمان ترجیح دهیم و موجبات رضایت ذات اقدست را فراهم نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
X