دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 19433
تعداد نوشته ها : 624
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز چهارشنبه، بیست و هفتم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت.

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (ثنویت، تثلیث و عقاید شرک آلود دیگر، مغایر با مدیریت منسجم و نظم حاکم بر جهان است. خداوند منّان، قرآنی را نازل کرده است که سایر کتب آسمانی را تایید می‌کند. کفرپیشگانی که حقوق اجتماع را آگاهانه پایمال می‌کنند مستوجب عذاب شدیدی خواهند بود )

سوره آل عمران، آیات 2 تا 4

اللَّهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ﴿٢ نَزَّلَ عَلَیْکَ الْکِتَابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیْهِ وَأَنزَلَ التَّوْرَاةَ وَالْإِنجِیلَ ﴿٣﴾ مِن قَبْلُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَأَنزَلَ الْفُرْقَانَ إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُوا بِآیَاتِ اللَّهِ لَهُمْ عَذَابٌ شَدِیدٌ وَاللَّهُ عَزِیزٌ ذُو انتِقَامٍ ﴿٤

(توحید) نام مبارک الله ممکن است در گویش‌ها و لهجه های مختلف، با واژه های دیگری بر زبان و قلم، جاری شود (خدا، اهورمزدا،‌ یَهُوَ ...) ولی مهم این است که همه موحدین، بدانند و آگاه باشند که جز ذات اقدس او که همواره زنده و پاینده است هیچ موجود و پدیده دیگری شایستگی خدایی را ندارد و چنین چیزی با نظم حاکم بر کائنات و ارتباط متقابل بین اجزاء و پدیده ها نیز مغایرت خواهد داشت و لذا مومنین نیز نباید هیچ موجود و پدیده ای را تا مقام خدایی بالا ببرند.

* (نبوت و کتاب) ای پیامبر! آن خدای واحدی که در آیه قبل به آن اشاره شد با هدف برقراری ارتباط بین خود و انسان‌ها و روشن شدن حقیقت و ”ارائه نقشه راه“، پیامبرانی را از بین خود انسان‌ها برگزیده و قرآنی را بر تو نازل کرده است که سایر کتب آسمانی و ازجمله تورات و انجیل هدایتگر را تایید می‌کند و وجوه افتراق بین حق و باطل را ارائه میدهد. و لذا با توجه به این که اصول و مبانی زندگی معنوی در طول تاریخ بشر، توسط پیامبران در زمان حیاتشان و به وسیله کتب آسمانی برای دوران پس از رحلت، شهادت یا غیبتشان ابلاغ گردیده و به کرّات از تمامی انسان‌ها دعوت به مطالعه و تحقیق در محتوای این کتب و تفکّر، ارتباط کلامی و عمل نیک و صیرورت الی الله گردیده است تا همگی در کمال صلح و صفا و عدالت گرایی و دمیدن روح معنویت در کالبد فعالیت‌های فردی و اجتماعی، دنیای امن و آرامی را بسازند، کسانی که آگاهانه از این آموزه ها و پیمودن راه راستی و درستی، عدول نموده و نظم عادلانه اجتماعی را بر هم زده اند (کُفرپیشگان)  متحمل زیان‌های فردی بسیار شدید و اجتناب ناپذیری خواهند شد. چرا که ”عزتمندی و کرامت خلق“ که جلوه ای از ”عزّت خداوندی“ است را زیر پا گذاشته و مستوجب تنبیه گردیده اند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* آفریدگارا! تو را به یگانگیت می‌ستاییم و بر پیامبران عالیقدرت درود می‌فرستیم و از پیشگاهت درخواست می‌کنیم؛ توفیق پژوهش در کتب آنها و بویژه قرآن را به ما مرحمت فرمایی تا نقشه راه معنویت و عدالت را با تمام وجود، درک کنیم و سبک زندگی خود را بر اساس آن پی ریزی نماییم.

* خداوندا! توفیق درک هرچه بیشتر اهمیّت محور مشترک توحید را به گونه ای به ما پیروان محمد (ص) و عیسی و موسی و زرتشت،‌ علیهم السلام و سایر پیروان ادیان توحیدی مرحمت فرما تا با برگزاری هرچه باشکوه‌تر سمینارها و کنگره‌های گفت و گوی ادیان و شناخت و درک هرچه عمیق‌تر نبوت، رسالت و رهنمودهای مشترک آن پیامبران عالیقدر، به سوی جهانی شدن توحیدی و صلح و صفا و سازندگی جهانی و توسعه پایدار توحیدی به پیش برویم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، بیست و ششم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت.

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (پیامبر به عنوان اولین مومن به دین الهی، الگوی عملی امت و بشارت و انذار دهنده و دعوت کننده به راه حق و حقیقت و نوید دهنده فضل کبیر به مومنین است )

سوره احزاب، آیات 45 تا 47 و 56

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَ مُبَشِّرًا وَ نَذِیرًا ﴿٤٥﴾  وَ دَاعِیًا إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَ سِرَاجًا مُنِیرًا ﴿٤٦﴾ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ بِأَنَّ لَهُمْ مِنَ اللَّهِ فَضْلًا کَبِیرًا ﴿٤٧﴾

إِنَّ اللَّهَ وَ مَلَائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِیمًا ﴿٥٦

خداوند قادر متعال، محمد رسول الله (ص) را به پیامبری مبعوث فرمود تا به عنوان اولین مومن به دین مبین اسلام محمّدی (آمَنَ الرَّسولُ بِما اُنزِلَ اِلَیهِ مِن رَبِّه) با سبک زندگی معنوی خود همچون الگوی عملی امت (شاهد) مورد استناد، اقتباس و تقلید، قرار گیرد و به فرمان حقتعالی با مژده دادن به گروندگان و بیم دادن به گمراهان، مانند چراغِ درخشانی ولایت خداوند بر مومنین را تحقق بخشیده از ظلمات گمراهی به سوی روشنایی قوانین و مقررات و حکمت ها و رحمت های الهی راهنمایی کند. چرا که باریتعالی خود را ولی مومنین می داند و همواره آنان را از ظلماتِ کژی ها به روشناییِ راستی ها رهنمون می‌گردد (اَللهُ وَلیُ الَّلذینَ آمنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُلُماتِ اِلیَ النور) و نیز آمده است تا مومنین را به فضل بزرگ الهی که به آنان تعلّق دارد، بشارت دهد.

* ... و اینک که خداوند منان و ملائک اوبر روان پاک این پیغمبر، صلوات و درود می‌فرستند! شما اهل ایمان هم، بر او صلوات و درود بفرستید و با تعظیم و اجلال بر او سلام گویید و تسلیم فرمان الهی که توسط او ابلاغ شده است، بگردید.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* پروردگارا! ای قادر متعال! از این که توحید را محور اصلی جهان بینی ما قرار داده ای و پیامبر عالیقدری را جهت تکمیل مکارم اخلاق و اصول، مبانی و دستورالعمل‌های سبک زندگی معنویِ مطرح شده در سایر ادیان توحیدی، مبعوث فرموده ای از تو سپاسگزاریم و از پیشگاه کبریائیت درخواست می کنیم بر توفیقات ما بیفزایی تا همواره آن بزرگوار را الگوی سبک زندگی عقیدتی و انوار ایزدی او را چراغ راه خود قرار دهیم و لایق اِحراز فضل کبیری گردیم که در این آیات شریفه، وعده آن را داده ای.

* آفریدگارا! آنگونه که فرموده ای؛ همراه با کارگزارانت بر محمد (ص) درود فرستاده و ما را نیز به جمع درودگویان بر او امر فرموده ای! از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم؛ چنان درک و شعوری از اهمیت رسالت او به ما مرحمت فرمایی تا با تمامی وجود و از صمیم قلبمان شایسته ترین درودها را نثار قدوم مبارک او کنیم و سر در جای پاهای مبارکش گذاریم و چنان شناختی از پیام‌ها و رهنمودهایش کسب کنیم که  سیر و سلوکمان طبق نقشه راهی باشد که توسط او ابلاغ فرموده ای (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، بیست و پنجم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (قرآن، آینه تمام نمای وحی الهی است که درک آن ارتباط مستقیمی با میزان پاکی و برقراری ارتباط خالصانه مطالعه کنندگان آن دارد)

سوره واقعه، آیات 77 تا 81

إِنَّهُ لَقُرْآنٌ کَرِیمٌ ﴿٧٧ فِی کِتَابٍ مَّکْنُونٍ ﴿٧٨﴾ لَّا یَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ ﴿٧٩﴾ تَنزِیلٌ مِّن رَّبِّ الْعَالَمِینَ ﴿٨٠﴾ أَفَبِهَـٰذَا الْحَدِیثِ أَنتُم مُّدْهِنُونَ﴿٨١

* قرآن، آینه تمام نمای وحی الهی است که آثار عظمت و اصالت آن آشکار و نمایان است و محتوای آن حاکی از مبداء نزول آن می‌باشد. اصل این آیات در کتابی جای دارد تا از هرگونه خطا، تغییر و تبدیلی محفوظ بماند و جز پاکان، نمی‌توانند بر آن دست یابند و حقایق و مفاهیم عالی آن را درک نمایند و دارا بودن انگیزه،  استعداد حقیقت جویی، قدرت تفکر و تدبّر برای درک حداقل مفاهیم آن لازم است و هرچه پاکی و خلوص انسان، بیشتر شود تمرکز و نهایتا درک او از مفاهیم قرآن نیز افزون‌تر خواهد شد. بدیهی است که این کتاب به صورت وحی از جانب پروردگار جهانیان نازل گردیده است. حال با توجه به ویژگی‌هایی که برای آن برشمرده شد، آیا باز هم این سند پُرمحتوای سبک زندگی معنوی و این نقشه راه انسانیت و رستگاری را سبک و سست می‌شمارید؟

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* پروردگارا! ای فرستنده پیامبران و ای ارسال کننده قرآن! پیام قاطع و بیان نافذ کبریائیت را در خصوص معرفی قرآن، شنیدیم و بر آسمانی بودن آن شهادت می‌دهیم و از محضر مبارکت درخواست پاکی، طهارت، استعداد و تمرکز بیشتری که لازمه فهم و درک هرچه کاملتر و رمزگشایی از احکام و دستورالعمل‌های مندرج در آن است را مسئلت می‌نماییم.

* آفریدگارا! توفیق مطالعه و تحقیق هرچه کامل‌تر در محتوای قرآن را به گونه ای مرحمت فرما تا با درک هرچه کاملتر پیام‌هایت و به کار بردن آگاهانه دستورالعمل‌های سبک زندگی معنوی مندرج در آن روح معنویت را در کالبد تمامی فعالیت‌های فردی و اجتماعیمان بدمیم و در راستای اهداف عالی انسانی، قدم برداریم و به صیرورت الی الله، بپردازیم.

* خداوندا! سه اصل اساسی راست پنداری، راست گفتاری و راست کرداری را در ما تقویت فرما تا با پندار و گفتار و کردار صادقانه، پویا و مولّدی به امور فردی و اجتماعی، بپردازیم و در پیشگاه کبریائیت سربلند و سرافراز باشیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز یک‌شنبه، بیست و چهارم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( قرآن از طرف کسی نازل شده است که تمامی کائنات را براساس حکمت بالغه و هدف مشخص و مدّت زمان معینی آفریده است و نظم و دقت و عظمت حاکم بر جهان هستی، جلوه های جمال او هستند)

سوره احقاف، آیات 4-2

تَنزِیلُ الْکِتَابِ مِنَ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ ﴿٢ مَا خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَ مَا بَیْنَهُمَا إِلَّا بِالْحَقِ وَ أَجَلٍ مُّسَمًّى وَالَّذِینَ کَفَرُوا عَمَّا أُنذِرُوا مُعْرِضُونَ﴿٣ قُلْ أَرَأَیْتُم مَّا تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَرُونِی مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ أَمْ لَهُمْ شِرْکٌ فِی السَّمَاوَاتِ ائْتُونِی بِکِتَابٍ مِن قَبْلِ هَـٰذَا أَوْ أَثَارَةٍ مِنْ عِلْمٍ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ ﴿٤

* این کتاب از جانب خداى ارجمند و حکیم، نازل شده است. خدایی که آسمانها و زمین و آنچه که میان آن دو است را جز براساس هدف مشخص و حکمت بالغه و در زمان معیّنی نیافریده است ولی افراد پندناپذیری هستند که به جلوه های جمال حق در خلقت آسمان‌ها و موجودات، توجهی ندارند و راه های انحرافی و بیراهه ها را بر راه رستگاری، ترجیح می‌دهند. ای پیامبر؛ خطاب به اینگونه افراد بگو:

* در این که این همه نظم و عظمت موجود در کائنات، دارای خالقی است شکی وجود ندارد ولی اگر خالق آگاه و توانایی جز خدا را می شناسید معرفی نمایید و یا اگر به موجود خیالی ای معتقدید که دست اندر کار امور گیتی است! جهت اثبات ادعای خود، آثار و مصنوعات آن موجود را معرفی نمایید و مستندات مکتوب  و آثار علم و قدرت او را به نمایش بگذارید.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

ای خدای عزیز و حکیمی که با عزّت و حکمتت قرآن را به عنوان منبع درسی و نقشه راه زندگی معنوی برای ما انسان‌ها نازل فرموده ای! ای آفریدگاری که تمامی کائنات را براساس قوانین حاکم بر موجودیت تمامی موجودات و پدیده های هستی، خلق نموده ای! با تمامی وجودمان به موجودیّتت و به حضور دایمیت گواهی میدهیم و عالَم را محضر تو و خود را همواره در پیشگاه کبریائیت احساس می‌کنیم.

خداوندا! دل هر ذره ای را که می شکافیم، جلوه جمالت را در آن می‌بینیم! و از زاویه هر علمی و هر تخصصی که به نظم حاکم بر ارگان‌ها و سلول‌های بدن، می‌نگریم، جریانات هدفداری را مشاهده می‌کنیم که همگی حاکی از تاثیر اراده خلاق و هدفداری است که جز ذات اقدست به هیچ دادار دیگری نمیتوانیم نسبت دهیم.

... و اینک از پیشگاه مبارکت درخواست می‌کنیم ما را بیش از پیش در رمزگشایی اصول عدالت خواهی و عدالت پیشگی و صیرورت الی الله یاری نمایی تا همواره با تکیه بر معنویت حاصل از آن به فعالیت بپردازیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز شنبه، بیست و سوّم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (آموزه های الهی، همچون روحی است که در کالبد انسان دمیده میشود و افق دید او را روشن می‌نماید، قرآن به منزله چراغ روشنگری است که راه زندگی سالم را به افراد شایسته می‌نمایاند و هشدار می‌دهد که حرکت تکاملی ما همواره رو به سوی خدا دارد و تا بینهایت میتواند به پیش برود)

سوره شوری، آیات 52 و 53

وَکَذَٰلِکَ أَوْحَیْنَا إِلَیْکَ رُوحًا مِنْ أَمْرِنَا مَا کُنتَ تَدْرِی مَا الْکِتَابُ وَلَا الْإِیمَانُ وَلَـٰکِن جَعَلْنَاهُ نُورًا نَّهْدِی بِهِ مَن نَّشَاءُ مِنْ عِبَادِنَا وَإِنَّکَ لَتَهْدِی إِلَىٰ صِرَاطٍ مُّسْتَقِیمٍ ﴿٥٢ صِرَاطِ اللَّهِ الَّذِی لَهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ أَلَا إِلَى اللَّهِ تَصِیرُ الْأُمُورُ ﴿٥٣

* ای پیامبر! از آنجا که آموزش قرآن مایه حیات معنوی و بهبود کیفیت زندگی است لذا با نزول قرآن، در واقع روح روشنایی و هدایت را به سوى تو وحى کرده ایم و بسیاری از اطلاعات مرتبط با جهان هستی، مسائل اجتماعی و سبک زندگی معنوی را به تو آموخته و نقشه راه را ارائه داده ایم، در حالی که تا قبل از نزول وحی الهی نمى‌دانستى کتاب چیست و ایمان کدام است؟ ولى آن را نورى گردانیدیم که براساس شایسته گزینی، و عدالت توام با مهرورزی خداوندی، هر کس که استعداد و شرایط آن را داشته باشد به وسیله آن راه را نشان میدهیم! همان راهی که به تو نیز نشان دادیم و تو نیز مردم را به همین راه هدایت می‌نمایی. راه خدایى که آنچه در آسمان‌ها و زمین است در مالکیت او است و تفکر، تکلم و سایر اعمال شما در محضر او و در ملک او به وقوع می‌پیوندد و سیر و تکامل و اوج‌گیری کردار نیک انسان‌های مومن، سمت و سویی خدایی خواهد داشت و به او می‌پیوندد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا! به خاطر نزول قرآن و ابلاغ احکام و مبانی سبک زندگی معنوی که به منزله دمیدن روح علم و معرفت و آگاهی در کالبد انسان ها است، تو را سپاس می‌گوییم.

* آفریدگارا! از آنجا که شایسته گزینی ات نیز همچون سایر امور، ریشه در عدل و مهرورزی ات دارد از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم توفیق عمل به آموزه های قرآنی را به ما مرحمت فرمایی تا با التزام عملی به احکام و رهنمودهایت شایستگی لازم جهت گزینش الهی و پیمودن صراط مستقیمی که در این آیات شریفه بر آن تاکید فرموده ای را کسب نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز جمعه، بیست و دوّم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت،

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (ابلاغ وحی الهی توسط پیامبران توحیدی، صورت گرفته است ولی اثرگذاری آن به ظرفیت و میزان پندپذیری انسان‌ها بستگی داشته است)

سوره حدید، آیات 26 و 27

وَ لَقَدْ أَرْسَلْنَا نُوحًا وَ إِبْرَاهِیمَ وَ جَعَلْنَا فِی ذُرِّیَّتِهِمَا النُّبُوَّةَ وَالْکِتَابَ فَمِنْهُم مُّهْتَدٍ وَ کَثِیرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ ﴿٢٦ ثُمَّ قَفَّیْنَا عَلَىٰ آثَارِهِم بِرُسُلِنَا وَ قَفَّیْنَا بِعِیسَى ابْنِ مَرْیَمَ وَآتَیْنَاهُ الْإِنجِیلَ وَ جَعَلْنَا فِی قُلُوبِ الَّذِینَ اتَّبَعُوهُ رَأْفَةً وَ رَحْمَةً وَ رَهْبَانِیَّةً ابْتَدَعُوهَا مَا کَتَبْنَاهَا عَلَیْهِمْ إِلَّا ابْتِغَاءَ رِضْوَانِ اللَّهِ فَمَا رَعَوْهَا حَقَّ رِعَایَتِهَا فَآتَیْنَا الَّذِینَ آمَنُوا مِنْهُمْ أَجْرَهُمْ وَکَثِیرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ ﴿٢٧

... در حقیقت، نوح و ابراهیم (ع) را به منظور هدایت انسان‌ها فرستادیم و در میان فرزندان آن دو، نبوت و کتاب را جاری ساختیم: البته تاثیرپذیری آنان در مقابل این آموزش‌ها و راهنماییها متفاوت بوده، به طوری که برخی از آنها راه درست را انتخاب کرده ولی بسیارى از آنان بیراهه و گمراهی را برگزیده اند.

آنگاه پس از رسالت نوح و ابراهیم، پیامبران دیگر و ازجمله عیسی مسیح (ع) را پى‌درپى، جهت آموزش و ابلاغ اصول و مبانی سبک زندگی معنوی و ارائه نقشه راه صلح و صفا و پویایی فرستادیم و کتاب انجیل را به عیسی (ع) عطا کردیم، و در دلهاى کسانى که از او پیروى کردند رأفت و رحمت نهادیم و قلب‌هایشان را آرام کردیم و رهبانیت را بر ایشان مقرّر نکردیم مگر براى آنکه بدینوسیله روح معنویت را در کالبد فعالیت‌های خود بدمند و خشنودى خدا را کسب نمایند. با این حال برخی از آنان اصول و ضوابط و حدود الهی را به نحو شایسته ای رعایت نکردند و به جا نیاوردند و راه انحراف و انحطاط را برگزیدند و بعضی دیگر، با مطالعه و تحقیق در آموزه های الهی و تغییر رفتار ناشی از آن رستگار گردیده و پاداش کردار نیک خود را دریافت نمودند.  

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

آفریدگارا! بر تمامی پیامبران راستین و بویژه بر حضرت عیسی روح الله (ع) که پیام آور صلح و صفا بود و بر حضرت محمد رسول الله (ص) که پیام آور مکارم اخلاق و تایید کننده پیامبران پیشین و کامل کننده رسالت آنان بود، درود می‌فرستیم و از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم بار دیگر پیام صلح و صفا و آرامش و امنیت آن بزرگواران را به زبانی که همه جهانیان، درک کنند و با صدایی که همه انسانها بشنوند ابلاغ فرما. چرا که؛ تمام جهان و جهانیان، سخت نیازمند آنند.

بارالها! آنگونه که در احادیث آمده است؛ بار دیگر عیسی (ع) همراه با دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، طلوع و ظهور خواهند کرد و عالم را به نور وجود خود که جلوه مستقیمی از انوار و الطاف ویژه الهی است روشن خواهند نمود!  و لذا از پیشگاهت مسئلت می کنیم که آن زمان را نزدیک گردانی و جهان را از این همه ظلم و جور و بی عدالتی و نامردمی حاکم بر اکثریت جوامع، نجات دهی و ما نیز توفیق پیروی از آنان را داشته باشیم. الهم عَجِّل لِوَلیِک الفَرَج (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز پنج‌شنبه، بیست و یکم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (خداوند منان، پیامبران را با دلایل و براهین و کتاب اصول و مبانی سبک زندگی معنوی و درست زیستن و معیار سنجش نیکی‌ها و بدی ها جهت هدایت انسان‌ها و برقراری عدل و داد، مبعوث فرموده است)

سوره حدید، آیه 25

لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَ أَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیزَانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَ أَنزَلْنَا الْحَدِیدَ فِیهِ بَأْسٌ شَدِیدٌ وَ مَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَ لِیَعْلَمَ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ وَ رُسُلَهُ بِالْغَیْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِیٌّ عَزِیزٌ ﴿٢٥

* خداوند منان در این آیه می‌فرماید؛ پیامبران خود را با دلایل و برهان‌های آشکار، به سوی شما فرستادیم و کتاب و احکام و قوانین و ضوابط و معیارهای سنجش و اندازه گیری خوب از بد و حق از باطل و عدالت از بی عدالتی را بر آن‌ها نازل کردیم تا مردم، تحت تاثیر آموزش‌های الهی قرار گیرند و عدل و انصاف را سرلوحه تمامی افکار و اعمال خویش قرار دهند. و آهن که برای رونق و به حرکت در آوردن چرخ صنعت و نیز تولید ادوات دفاعی، نیروی عظیم و منافع اقتصادی بسیار زیادی در آن نهفته است را نیز پدید آوردیم، تا معلوم شود چه کسى در نهان، او و پیامبرانش را یارى مى‌کند. آرى، خدا نیرومند و شکست ناپذیر است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* آفریدگارا! به خاطر ارسال پیامبران و نجات انسان ها از تاریکی های ناآگاهی و گمراهی و سوق دادن به سوی آگاهی و روشنایی، از تو سپاسگزاریم.

* خداوندا! از این که در کتب آسمانیت، معیارهای سنجش زشتی‌ها و زیبائیها را بیان فرموده ای تو را شکر می‌گوییم.

* بارالها! آنگونه که در این آیه شریفه تاکید فرموده ای؛ میزان و معیار سنجش حق از باطل را دقیقا تعیین فرموده ای لذا از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم توفیق مطالعه و تحقیق در میزان‌ها و معیارها و حدود الهی را به گونه ای مرحمت فرمایی که تحت تاثیر آن همواره به برپایی عدل و داد و التزام عملی به رهنمودهای الهی، قیام و اقدام نماییم.

* آفریدگارا! توفیق استفاده صحیح از «آهن» که جانمایه صنایع نوین و نیروی محرکه و به روزرسانی صنایع قدیم است را به گونه ای مرحمت فرما تا از این نعمت بی نظیر الهی در راستای صلح و سازندگی و نه تولید سلاح‌های کشتار جمعی، استفاده نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
X