دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 18140
تعداد نوشته ها : 601
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، سیزدهم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

سوره مومنون، بخش پایانی آیه 109

رَبَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنتَ خَیْرُ الرَّاحِمِینَ ﴿١٠٩﴾

پروردگارا، ای آفریدگار مهربان! و ای مونس تنهایی های ما!، تو خود می دانی که به وجودت و به خدائیت و به حضور همه جائیت ایمان آورده ایم، پس کوتاهی های ما و لغزش‌ها و خطاهای قابل جبران ما را ببخشا و بر ما رحم کن، ای آن که بهترین رحم کنندگانی. 

سوره فرقان، بخش پایانی آیه 74

رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّیَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِینَ إِمَامًا ﴿٧٤﴾

خداوندا! آن قدر بر خوبی های اعضاء خانواده ما بیفزا که به معنای واقعی، مایه افتخار و نور دیدگان ما باشند و آنقدر توفیق رشد معنوی به ما مرحمت فرما که بتوانیم مدارج عالیه کمال را طی کنیم و به جایی برسیم که در تقوی پیشتاز و سرآمد دیگران باشیم و همواره الگو و اُسوه پرهیزگاری و پرهیزگاران باشیم.

آفریدگارا! در سالگرد رحلت پیام آور عاشورا حضرت زینب کُبری (س) از پیشگاه کبریائیت درخواست می کنیم؛ دیانت، شجاعت و رسالت آن حضرت را بر زنان و مردانمان مرحمت فرما تا ما که هنوز نتوانسته ایم ”کاری حسینی“ بکنیم، دست کم، ”کاری زینبی“ بنماییم و در نهایت،”یزیدی“ نباشیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح روز یکشنبه دوازدهم فروردین ماه 1397 شما به خیر و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

سوره ابراهیم، آیه 41

رَبَّنَا اغْفِرْ لِی وَلِوَالِدَیَّ وَلِلْمُؤْمِنِینَ یَوْمَ یَقُومُ الْحِسَابُ ﴿٤١

پروردگارا! درخصوص حق الناس به مفهوم تصاحب یا ضایع کردن حق دیگران و بخشودگی گناه حاصله، مشروط بر جبران و جلب رضایت فرد متضرر، مطالعه کرده و سعی کرده ایم چنین خطایی را مرتکب نشویم. در خصوص  شرط بخشودگی سایر خطاها و آن چه که حق الله نامیده شده است نیز در قرآن خوانده ایم که قول بخشش گناهانی را داده ای که صرفا از روی ناآگاهی، مرتکب آن شده ایم و در این خصوص نیز با استعانت از پیشگاه کبریائیت سعی در عدم ارتکاب نموده ایم، و اینک ای آفریدگار بخشنده و مهربان، استدعا داریم؛ اولا کمکمان کنی تا هرگز راه صواب را رها نکرده و گرد پلیدی‌ها نگردیم و ثانیا اگر در خصوص بعضی از مسائل، غفلت کرده ایم اولا فرصت جبران و عدم تکرار آن را مرحمت فرمایی و ثانیا در آن روزی که به حساب‌ها رسیدگی می کنند؛ بخشش و غفران خودت را شامل حال ما و پدر و مادر و سایر مومنین بفرمایی.

سوره کهف، بخش پایانی آیه 10

رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنکَ رَحْمَةً وَهَیِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا ﴿١٠

آفریدگارا! رحمت و مهربانی ویژه ات را نصیب ما کن و موفقیت و پیروزی را در مسیر فعالیت‌هایمان قرار بده.

خداوندا! روز دوازدهم فروردین ماه که سالگرد اعلام جمهوری اسلامی است را بر ما مبارک گردان و توفیق تلاش در راستای نیل به اهداف و آرمان‌های شهدای انقلاب اسلامی را مرحمت فرما تا در خصوص تحقق حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی خود و دیگران و عدالتگرایی، عدالتخواهی و عدالت گستری، قدم برداریم و با عبرت آموزی از تجربیات تلخ چهار دهه ی گذشته، با برنامه های صحیح تر و عادلانه تری به پیش برویم و به آبادانی و رونق اقتصادی این ملک اهورایی و صیرورت الی الله، به پیش برویم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام و تبریک سالروز میلاد با سعادت اولین اختر تابناک امامت و ولایت و پدر امّت، امام علی (ع)

صبح بسیار زیبای روز شنبه، یازدهم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

دعاهای قرآنی:

سوره هود، آیه 47

رَبِّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ أَنْ أَسْأَلَکَ مَا لَیْسَ لِی بِهِ عِلْم وَ إِلَّا تَغْفِرْ لِی وَ تَرْحَمْنِی أَکُن مِّنَ الْخَاسِرِینَ ﴿٤٧

* پروردگارا! ای قادر متعال، به تو پناه می برم از این که دعایی بکنم و از پیشگاه کبریائیت چیزی را بخواهم و بر صحیح نبودن خواسته ام آگاه نباشم. تحت چنین شرایطی اگر مرا نبخشی و بر من رحم نکنی جزو زیانکاران خواهم بود. [دعای حضرت نوح (ع)  آنگاه که اسیر عواطف پدرانه شده بود و برای نجات پسرش دعا می کرد]

آفریدگارا! در این صبح زیبا تو را به دل شکسته پیامبر اولوالعزم و بزرگوارت حضرت نوح (ع) که فرزند گمراه خود را در حال غرق شدن می بیند و حتی با دعای پیامبرانه خود نمی‌تواند کاری برای او انجام دهد، سوگند می‌دهیم فرزندانمان را به گونه ای هدایت فرمایی که از جاده رحمت و مغفرت خودت خارج نشوند تا اگر دعایی در حق آنان کردیم به هدف اجابت، برسد.

* بارالها! از آن‌جا که روز میلاد پربرکت امام علی (ع) مظهر عدالت و عدالت گستر و مهرپرور را روز پدر، نامیده ایم  و سیره او و آموزه های انسانساز وی را ادامه همان احکام و آموزه های الهی و سیره نبوی می‌دانیم، این توفیق را به ما مرحمت فرما تا با پا گذاشتن در جای پاهای آن حضرت، همه روزهایمان، روز پدر باشد (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز جمعه دهم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

سوره ابراهیم، آیه 38

رَبَّنَا إِنَّکَ تَعْلَمُ مَا نُخْفِی وَ مَا نُعْلِنُ وَ مَا یَخْفَىٰ عَلَى اللَّهِ مِن شَیْءٍ فِی الْأَرْضِ وَ لَا فِی السَّمَاءِ ﴿٣٨

خداوندا! ای آن که از پنهان و آشکار ما باخبری! و چیزی در آسمان و زمین وجود ندارد که بر علم تو پوشیده باشد، ای رازدار آشکار و پنهان ما! ”پندارمان“ را که پنهان است به گونه ای اصلاح فرما که وقتی به صورت ”گفتار“ و ”کردار“، از ما سر می‌زند و آشکار می‌شود طوری باشد که همواره در پیشگاهت، رنگ و بوی نیکی داشته باشد و با چهره پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک، جلوه گر شود.

سوره ابراهیم، آیه 40

رَبِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ الصَّلَاةِ وَ مِن ذُرِّیَّتِی رَبَّنَا وَ تَقَبَّلْ دُعَاءِ ﴿٤٠

ای پروردگار قادر متعال؛ از آن‌جا که نماز‌، یکی از وسایل ارتباطی ما بندگان با خدای قادر متعال و به منزله پیوستن قطره ای ناچیز به اقیانوس بی انتهای الهی است و به گفته خودت در دیگر آیات قرآن، وسیله و ابزار بازداری از گرایش بسیاری از پلیدی‌ها است، ما را و نسل های بعد از ما را با درک نماز و برپاداری آن به نیکی‌های خودت بپیوند و دعاهایمان را اجابت فرما.(صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :

`💐🍃🌿🌸🍃🌾🌼

🍃🌺🍂

🌿🍂          

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ


🍀 با عرض سلام


صبح بسیار زیبای روز پنج شنبه نهم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت 


تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی: 


🌷 سوره اعراف، بخشی از آیه 126


رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِینَ ﴿١٢٦﴾ 


🌸 پروردگارا به منظور تحمل سختی ها و پیمودن راه راستی که برایمان مقدّر فرموده و توسط پیامبرانت ابلاغ کرده ای به ما صبر و حوصله و تاملی مرحمت فرما و در نقطه عطف تبدیل حیات گذرای دنیوی به حیات جاوید اخروی، ما را مسلمان از دنیا ببر.


🌷 سوره یونس، آیات 85 و 86


عَلَى اللَّهِ تَوَکَّلْنَا رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِّلْقَوْمِ الظَّالِمِینَ ﴿٨٥﴾ وَنَجِّنَا بِرَحْمَتِکَ مِنَ الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ ﴿٨٦﴾


🌸 ای خداوند مهربان، خودت آگاهی که ضمن تلاش، پشتکار، پایداری و شکیبایی در امور، به منظور دمیدن روح معنویت در کالبد فعالیتهای فکری و بدنی، به ذات پاکت توکّل کرده ایم و از تو میخواهیم که ما را حتی برای ظالمین هم عامل فتنه، قرار ندهی (چه رسد به غیرظالمین) و در عین حال تو را به رحمت واسعه است سوگند می دهیم که ما را از شرّ گروهی که به ذات پاکت ایمان نیاورده اند نجات دهی. 

🌿

 🌹❤️🌹❤️🌹

💐🌾🍀🌼🌷🍃 🍂

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز چهارشنبه، هشتم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

سوره اعراف، بخشی از آیه 47

رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا مَعَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ ﴿٤٧

ای پروردگار قادر متعال! و ای مهربان ترین مهربانان، ای آفریدگاری که خود، عادلی و از ستم و ستمکاری بیزاری! از پیشگاه کبریائیت در خواست می کنیم که به منّ و کرم خودت،  هیچگاه و تحت هیچ شرایطی ما را جزو ستمکاران، قرار نده.

سوره اعراف، بخشی از آیه 89

عَلَى اللَّهِ تَوَکَّلْنَا رَبَّنَا افْتَحْ بَیْنَنَا وَ بَیْنَ قَوْمِنَا بِالْحَقِّ وَ أَنتَ خَیْرُ الْفَاتِحِینَ ﴿٨٩

پروردگارا، ای خداوند قادر متعال، تو خود آگاهی که؛ ضمن تلاش فکری و بدنی در امور فردی و اجتماعی، به ذات پاک خودت توکل کرده‌ و بدینوسیله بر قدرت لایزالت تکیه نموده و روح معنویت را در جسم و روان خود دمیده ایم و لذا از پیشگاهت درخواست می‌کنیم؛ با لطف و عنایت خودت آنگونه که رضایتت تامین شود، در روابط اجتماعی ما و سایر افراد جامعه، گشایشی حاصل فرما، به مَنّ و کَرَمت. ای آن که بهترین گشایش گَرانی (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، هفتم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

سوره مائده، بخشی از آیه 114

رَبَّنَا ... وَارْزُقْنَا وَأَنتَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ ﴿١١٤

پروردگارا! ای آن که بهترین روزی دهندگانی! ضمن تلاش برای انجام وظایف روزمره و ارائه خدمات صادقانه و با کیفیّت، با دمیدن روح معنویت در کالبد فعالیت‌های فکری و بدنی خود، رزق و روزی حلال و خداپسندانه را از پیشگاه کبریائیت مسئلت می‌نماییم.

سوره اعراف، آیه 23

رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنفُسَنَا وَإِن لَّمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَکُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِینَ ﴿٢٣

پروردگارا ما با اشتباهاتی که مرتکب شده ایم در واقع در حق خودمان ظلم کرده ایم ولی ای خالق مهربان، اگر ما را مورد بخشش و رحم و مروت خودت قرار ندهی زیان غیرقابل جبرانی بر ما وارد خواهد شد. پس از پیشگاه کبریائیت استعانت می‌طلبیم تا خسارات احتمالی را جبران کرده، اشتباهات را اصلاح و بدیها را تبدیل به خوبیها نماییم تا موجبات جلب رضایتت فراهم گردد. 

* خدایا! هرچه رفت از سهوکاری

بیامرز از کَرَم، کامرزگاری

(نظامی ـ خسرو و شیرین) (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، ششم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

سوره نساء، بخشی از آیه 75

رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَـٰذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ وَلِیًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ نَصِیرًا ﴿٧٥

پروردگارا در جامعه ای که اهل آن به یکدیگر ظلم می‌کنند و به جای عدالت پیشگی و برخورداری از امنیتی که در سایه آن ایجاد می‌شود، ظلم و بی عدالتی را پیشه خود کرده اند ما را به گونه ای حفظ فرما و نجات بده که ما نیز همچون آنان نباشیم و جهت خارج شدن از چنین بن بستی، برای ما یار و یاور و نصرت دهنده ای مقدر فرما.

سوره مائده، بخشی از آیه 83

رَبَّنَا آمَنَّا فَاکْتُبْنَا مَعَ الشَّاهِدِینَ ﴿٨٣

... پروردگارا! ما را یاری کن تا در سبک زندگی معنویمان به گونه ای بیندیشیم و رفتار کنیم که در زندگی فردی و اجتماعیمان نمونه باشیم و در سایه استعانت از ذات اقدست مصداق و الگوی یک انسان مومن واقعی (شاهد) بوده و نام ما نیز در زمره سایر شاهدان، ثبت گردد.

* خداوندا، در سالگرد میلاد فرخنده پیامبر راستین حضرت زرتشت (ع) که مصادف با ششم فروردین ماه است، به مصداق آیات قرآنی مبنی بر این که ”هیچ تفاوتی بین هیچیک از پیامبران الهی نیست“ قدوم مبارک آن حضرت را گرامی می‌داریم و به فرازهایی از دعاهای آن بزرگوار، آمین میگوییم:

* مرا از آن درمانهایی بخش که تو خود بدانها درمان می کنی.

* مرا از آن پیروزیهایی بخش که تو خود بدانها دشمن را شکست می دهی.

* توفیق دوستی و ستایشگریت را مرحمت فرما (خواستارم که دوست و ستایشگر تو باشم). 

کتاب اوستا، منسوب به حضرت زرتشت (ع)، یسنه، هات 11 ـ 9 (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

 با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز یکشنبه، پنجم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

 سوره آل عمران، آیه 193

رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیًا یُنَادِی لِلْإِیمَانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَکَفِّرْ عَنَّا سَیِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ ﴿١٩٣

 پروردگارا! آنگاه که مارا دعوت به دین باوری کردند، به دین توحیدی تو گرویدیم. خداوندا خطاهای مارا ببخش و به گونه ای توفیق طاعت و عبادت و رفتار اجتماعی صحیح و خداپسندانه مرحمت فرما تا آنگاه که عُمر دنیوی ما به پایان میرسد، در زُمره آزادگان باشیم.

سوره آل عمران، آیه 194

رَبَّنَا وَآتِنَا مَا وَعَدتَّنَا عَلَىٰ رُسُلِکَ وَلَا تُخْزِنَا یَوْمَ الْقِیَامَةِ إِنَّکَ لَا تُخْلِفُ الْمِیعَادَ ﴿١٩٤

پروردگارا آنچه را که به وسیله پیامبرانت به ما وعده کرده ای عطا فرما و توفیق تمرین و ممارست در خصوص نیک‌پنداری، نیک گفتاری و نیک کرداری را در سبک زندگی معنویمان به گونه ای مرحمت فرما که ضمن برخورداری عادلانه از مواهب دنیوی در روز رستاخیز، نیز با دست پُر و سرافرازی برانگیخته شویم و در پیشگاهت خوار و شرمنده نگردیم. البته توخود آگاهی که دعا را وسیله ارتباط و تمسُّک و تقرّب به ذات اقدست و تکیه بر قدرت لایزالت قرار داده ایم و با تمام وجود، می دانیم که تو خود از خواسته های ما آگاهی و با عدالت و مهرپروریت به وعده های خود عمل خواهی فرمود (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز شنبه، چهارم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

تعطیلات نوروزی و دعاهای قرآنی:

سوره آل عمران، آیه 147

رَبَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَإِسْرَافَنَا فِی أَمْرِنَا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ ﴿١٤٧

پروردگارا! خطاها و زیاده روی های ما را ببخش و قدم‌های ما را در اعتقادات توحیدیمان استوار گردان و توفیق مطالعه، تحقیق و خودسازی و آمادگی لازم را مرحمت فرما تا در صورت لزوم، با منطق (حکمت) گفت و گوی دوستانه (موعظه حسنه) با کُفرپیشگانی که متعرض حریم عقیدتی، سیاسی و فرهنگی موحدین می‌شوند ارتباط برقرار کرده و به بحث با آنان بپردازیم و در صورت ادامه تعرض، توان ایستادگی در مقابل آنان و دفاع مشروع (جدالِ اَحسَن) منجر به پیروزیمان بر آنان را مرحمت فرما (ادْعُ إِلَىٰ سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ ۖ وَجَادِلْهُم بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ ۚ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِیلِهِ ۖ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِینَ).

سوره آل عمران، آیه 191

الَّذِینَ یَذْکُرُونَ اللَّهَ قِیَامًا وَ قُعُودًا وَ عَلَىٰ جُنُوبِهِمْ وَ یَتَفَکَّرُونَ فِی خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هَـٰذَا بَاطِلًا سُبْحَانَکَ فَقِنَا عَذَابَ النَّارِ ﴿١٩١

مومنین کسانی هستند که در سبک زندگی معنویشان در هر حالت و وضعیتی که قرار داشته باشند خدا را از یاد نمی برند و در عمل، از او یاد می‌کنند و اهل تفکر، تعقل و تدبّرند، ‌به گونه ای که همواره به خلقت آسمان‌ها و زمین می اندیشند و نهایتا دست به دعا بر می‌دارند و می‌گویند: پروردگارا هیچیک از کائنات و پدیده های طبیعی را بیهوده نیافردیده ای. پس ای آن که مُنزّهی، ما را در مسیری قرار بده که عاقبتمان به دوزخ نیانجامد (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
X