دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 18129
تعداد نوشته ها : 601
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، بیست و هفتم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( مومنین کسانی هستند که در نمازشان خاشع و از بیهودگی گریزانند )

سوره مومنون، آیات 1 تا 3

قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ ﴿١ الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ ﴿٢﴾ وَالَّذِینَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ ﴿٣

1 ـ رستگاری از آن افراد باایمان است!.

2 ـ آن هایی که به هنگام نماز، خود را همچون قطره ای می پندارند که به اقیانوس بی کرانی پیوسته و این عبادت مهم را همچون ارتباط دوجانبه ای می انگارند که در یک طرف آن حاصل اوج تکامل خلقت و گل درخت حیات، یعنی انسان و در سوی دیگر آن، خالق هستی و معبود عالِمِ قادر، قرار گرفته و کلمات و جملاتی رد و بدل می شود که هر دو از آن سو آمده است! به گونه ای که اگر از این سو بنام او و بخشندگی و مهربانیش شروع می‌گردد و به حمد و توحید و تسبیح او پرداخته می‌شود دقیقا انعکاس همان کلمات و جملاتی است که از آن سو آمده است و لذا این فریضه را با حضور قلب و تمرکز فکری کامل و فروتنی لازم به جا می آورند؟ و

3 ـ آن‌هایی که لحظه به لحظه حیات خود را موهبت ویژه الهی می دانند و از آنجا که خلقت خود را بیهوده نمی پندارند، بلکه هدفدار و پویا می بینند و می خواهند و از تمامی ثانیه های زندگی خود بهره مثبت می برند، از پندار، گفتار و کردار بیهوده و بی فایده، می‌پرهیزند و فکر و ذکر و عمل خود را بیهوده اشغال نمی کنند و به بطالت، نمی‌گذرانند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا! از این که چنین عبادت سازنده ای را برای ما مقدّر فرموده ای از تو سپاسگزاریم.

* بارالها! توفیق درک فلسفه نماز و خشوعی را که در این آیات، بر آن تاکید کرده ای نیز مرحمت فرما تا آن رستگاری ای را که مقدّر فرموده ای نصیبمان گردد و با زیربنای خدایی و فکر و ذکر و عمل معنوی و انگیزه ای قوی در راستای اصلاح خود و جامعه توحیدیمان قدم برداریم و بر کمیّت و کیفیت و پویایی فعالیت‌های عام المنفعه مان بیفزاییم.

* آفریدگارا! توفیق صیرورت الی الله را مرحمت فرما تا همواره با تکیه بر قدرت، عظمت، عدالت و مهرورزی خودت به خودسازی، جامعه سازی و تقویت جامعه توحیدی بپردازیم

* خدایا چنان کن سرانجام کار       تو خوشنود باشی و ما رستگار (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز یکشنبه بیست و ششم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (مومن واقعی کسی است که رضایت خلق، را زمانی مشروع بداند که با جلب رضایت خالق، حاصل شده باشد و از هر وسیله نامشروعی برای جلب رضایت و کسب آراء دیگران استفاده نکند)

سوره توبه، آیه 62

یَحْلِفُونَ بِاللَّهِ لَکُمْ لِیُرْضُوکُمْ وَ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ أَحَقُّ أَن یُرْضُوهُ إِن کَانُوا مُؤْمِنِینَ ﴿٦٢

در سبک زندگی دینی، در هر شرایطی که به سر می‌بریم باید عالَم را محضر خدا و خود را در پیشگاه کبریایی او احساس کنیم و لذا تمامی اندیشه ها، گفتارها و رفتارهایمان به گونه ای عاقلانه، عادلانه، مودبانه و سنجیده و با چنان کمیّت و کیفیّتی باشد که از صافی رضایت حقتعالی، عبور کند و پس از تحقق این شرط واجب، در تعاملات اجتماعی، موجبات رضایت سایرین را فراهم نماید و به عبارت دیگر اگر در روابط فردی یا اجتماعیمان از هر وسیله نامشروعی به منظور معرفی خود، استفاده کنیم و یا در تبلیغات انتخاباتی، از حمایت مالی و اجتماعی کسانی که قصد سوء استفاده سیاسی و اقتصادی از بیت المال را دارند، بهرمند گردیم و به دلیلی ناموجه بودن و نامشروع بودن این ارتباط، موجبات نارضایتی خالق منان را فراهم کرده باشیم چنین رفتاری از درجه اعتبار الهی، ساقط بوده و مورد مذمّت خداوند متعال قرار گرفته است به طوری که در این آیه شریفه صراحتا فرموده است: بعضی از افراد، به نیّت اغفال و به منظور جلب رضایت شما مومنین، دست به هر کاری می‌زنند و حتی در صورت لزوم، از اعتقادات مذهبی شما نیز سوء استفاده کرده و به خدا سوگند یاد می کنند و بدینوسیله موجبات رنجش رسول الله (ص) و عدم رضایت پروردگار قادر متعال را فراهم می نمایند. در حالی که اگر مومن واقعی باشند در سبک زندگی دینیِ خود، باید رضایت شما را در رضایت خدا و پیامبر او جستجو کنند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای قادر متعال و ای خالق مهربان؛ ما را از ارتکاب ظاهرسازی، دورویی و نفاق، در امان خودت نگهدار و توفیق درک پیام بسیار مهم این آیه شریفه که «مومن واقعی کسی است که رضایت خلق، را زمانی مشروع بداند که با جلب رضایت خالق، حاصل شده باشد» را نصیب ما بگردان تا همواره خود را در پیشگاه کبریایی خودت احساس کنیم و به صیرورت الی الله بپردازیم.

آفریدگارا! اگر ناخواسته و ناآگاهانه با حمایت مالی فرد یا افرادی به مقام یا منصبی و یا نمایندگی ای دست یافته ایم و اکنون با زیاده خواهی و عدالت گریزی و امر به حق الناس به وسیله کسانی که به زعم خود، ما را مدیون خودشان می‌دانند مواجهیم به ما کمک کن تا به هیچ وجه تن به چنین خطای جبران ناپذیری ندهیم و چنان تقوایی مرحمت فرما تا در صورت لزوم، به فسخ چنین پیمان نامشروعی اقدام نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام و تبریک عید سعید مبعث رسول الله (ص)

صبح بسیار زیبای روز شنبه، بیست و پنجم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (پیامبر به عنوان اولین مومن به دین الهی، الگوی عملی امت و بشارت و انذار دهنده و دعوت کننده به راه حق و حقیقت و بشارت دهنده فضل کبیر به مومنین است )

سوره احزاب، آیات 45 تا 47 

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَ مُبَشِّرًا وَ نَذِیرًا ﴿٤٥﴾  وَ دَاعِیًا إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَ سِرَاجًا مُنِیرًا ﴿٤٦﴾ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ بِأَنَّ لَهُمْ مِنَ اللَّهِ فَضْلًا کَبِیرًا ﴿٤٧﴾

* خداوند قادر متعال، محمد رسول الله (ص) را به پیامبری مبعوث فرمود تا به عنوان اوّلین مومن به وحی الهی (آمن الرسول بما انزل الیه مِن ربه) با سبک زندگی معنوی خود همچون الگوی عملی امت (شاهد) مورد استناد، اقتباس و تقلید، قرار گیرد و به فرمان حقتعالی با مژده دادن به گروندگان و بیم دادن به گمراهان، مانند چراغِ درخشانی ولایت خداوند بر مومنین را تحقق بخشیده از ظلمات گمراهی به سوی روشنایی قوانین و مقررات و حکمت‌ها و رحمت‌های الهی راهنمایی کند. چرا که باریتعالی خود را ولی مومنین می داند و همواره آنان را از تاریکی کژی ها به روشناییِ راستی ها رهنمون می‌گردد (اَللهُ وَلیُ الَّلذینَ آمنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُلُماتِ اِلیَ النور) و نیز آمده است تا مومنین را به فضل بزرگ الهی که به آنان تعلّق دارد، بشارت دهد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* پروردگارا! ای قادر متعال! از این که توحید را محور اصلی جهان بینی ما قرار داده ای و پیامبر عالیقدری را جهت تکمیل مکارم اخلاق و اصول، مبانی و دستورالعمل‌های سبک زندگی معنویِ مطرح شده در سایر ادیان توحیدی، مبعوث فرموده ای از تو سپاسگزاریم و از پیشگاه کبریائیت درخواست می کنیم بر توفیقات ما بیفزایی تا همواره آن بزرگوار را الگوی سبک زندگی عقیدتی و انوار ایزدی او را چراغ راه خود قرار دهیم و لایق احراز فضل کبیری گردیم که در این آیات شریفه، وعده آن را داده ای.

* آفریدگارا! بعثت پیامبر اعظم محمد (ص) را بر ما مبارک گردان و توفیق درک احکام و رهنمودهایی که در قالب وحی به آن بزرگوار، ابلاغ فرموده ای را به ما عنایت فرما تا با فهم و درک این آموزه ها و تحقیق در خصوص آنها به مرحله ای از جهان بینی توحیدی و درک واقعیت‌ها و شناخت معنویات، دست یابیم و تحت تاثیر آموزه های الهی به چنان التزام عملی ای نایل شویم که همواره در تمامی امور محوله، خود را در پیشگاه خودت احساس کنیم و با تکیه و توکل به ذات اقدست با مهرورزی، عدالت پیشگی و عدالت خواهی به ساختن خود و جامعه توحیدیمان بپردازیم.

* بار الها! کمکمان کن تا شاهد شایسته گزینی در تمامی انتخابات و انتصابات جهانی، کشوری و سایر سطوح اداری میهن اسلامی باشیم و دروس عملی مکارم اخلاق را از سیره رسول الله (ص) و جانشینان برحقشان (ع)،‌کسب کنیم و در زندگی مادّی و معنوی خودمان جاری سازیم. آمین یا رب العالمین (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی: 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 

 با عرض سلامصبح بسیار زیبای روز جمعه، بیست و چهارم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت 
آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:  

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( خودداری از خیانت در امانات و آگاهی از این که عواطف بیش از حدّ و مال اندوزی بی رویة و غلبه آن بر منطق دین باوری، فتنه انگیز خواهد بود )


 سوره انفال، آیات 27 تا 29 

 یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَخُونُوا اللَّهَ وَالرَّسُولَ وَتَخُونُوا أَمَانَاتِکُمْ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ ﴿٢٧﴾ وَاعْلَمُوا أَنَّمَا أَمْوَالُکُمْ وَأَوْلَادُکُمْ فِتْنَةٌ وَأَنَّ اللَّهَ عِندَهُ أَجْرٌ عَظِیمٌ ﴿٢٨﴾ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَتَّقُوا اللَّهَ یَجْعَل لَّکُمْ فُرْقَانًا وَیُکَفِّرْ عَنکُمْ سَیِّئَاتِکُمْ وَیَغْفِرْ لَکُمْ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ ﴿٢٩﴾  
* در دین باوری توحیدی، کلّ موجودیت انسان و ازجمله؛ تامین، حفظ و ارتقاء سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی او جزو موهبت‌های الهی است که یا در وجود انسان، مقدّر فرموده و یا از طریق پیامبران، به او ابلاغ کرده است و لذا همه هستی مادّی و معنوی او به منزله امانتی است که مستقیما از طریق خالق منان و یا به واسطه پیامبران و کتب آنان نزد او به ودیعه سپرده شده است و شکی نیست که در خصوص مسئولیت در قبال همسر، فرزند و حتی والدین و نزدیکان انسان و اموال و رازهای دیگران نیز همین حکم، جاری می‌باشد و در دیدگاه توحیدی، استفاده نادرست، از هریک از این مواهب، ”خیانت در امانت“ به حساب آمده است!. از طرفی همان اموال و اولادی که امانت نامیده شده است وقتی تحت تاثیر عواطف بیش از حدّ و افزون خواهی بی رویة بر منطق دین باوری، غلبه کند، فتنه انگیز، اعلام شده است و حال آن که تقوی انسان را به سوی تشخیص حق و باطل، رهنمون می‌گردد و موجبات بخشش و مهرورزی آفریدگار توانا را فراهم می‌نماید و در همین خصوص است که خداوند منان خطاب به افراد با ایمان می‌فرماید:  


* به عنوان یک اصل بدیهی و کاملا روشن و بی شبهه نباید به هیچ بهانه ای به امانات خدا و پیامبر و نیز امانت‌هایی که نزد یکدیگر دارید خیانت کنید و لازم است از آنچه که به شما تعلق دارد به درستی استفاده نموده و در حفاظت از آن نیز کوشا باشید ولی این را نیز بدانید که اگر دلبستگی و وابستگی شما به اموال و فرزندانتان که امانت الهی به حساب می آیند به قدری باشد که شما را از جاده عدالت محوری و دین باوری، دور نماید، فتنه به حساب خواهد آمد و در حقیقت اجر عظیم نزد خدائیست که همه خوبیها متعلق به اوست.  


* ... و اگر نگران این هستید که مبادا نتوانید بین احساس وظیفه در قبال امانت‌داری و عواطف و احساسات و ثروت اندوزی افراطی، افتراق قائل شوید، این را بدانید که اگر اهل ایمان و پرهیزگار باشید توان چنین تشخیص و افتراقی را کسب خواهید کرد و در سایه فضل و رحمت خداوندی، موجبات بخشش و مهرورزی آفریدگار مهربان را نیز فراهم خواهید نمود.  


با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:  
* خداوندا! از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم در سایه تاثیرگذاری آموزه های معنوی و ممارست در آن، چنان بصیرتی مرحمت فرمایی که همواره در خصوص امانت داری، به معنای وسیع آن احساس وظیفه کنیم و با رعایت تقوای هرچه تمامتر، جزو عاملین به آن باشیم.  

* پروردگارا! از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم در تمامی منتخبین ما اعم از مسئولین اجرایی و نمایندگان مجلسین نیز چنین بصیرتی را تقویت فرمایی تا آراء مردم را مهمترین امانت آنان به حساب آورند و در حفظ و به ثمر رساندن آن تمامی تخصص، تعهد، تبحُّر و تقوای خویش را در طبق اخلاص گذاشته و خود را همواره در محضر مبارک خودت احساس نموده و با احتراز کامل از هرگونه سوگرایی، دوست بازی و فامیل گزینی و جناح گرایی‌های مخرّب، خود را نماینده تمامی ملّت بدانند و ضمن شایسته گزینی سازنده، در پیشگاه عدل خودت، انجام وظیفه نمایند. بارالها در انجام چنین وظیفه خطیری آنان را یاری فرما (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز پنجشنبه، بیست و سوّم فروردین ماه 1397 شما به خیر و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( همه اجزای گیتی، ثناگوی خالق خود و دعاگوی انسان‌های پرهیزگار هستند و در حق آنان و پدر و مادر و همسر و فزندانشان در پیشگاه الهی کُرنش می‌نمایند )

سوره غافر، آیات 7 تا 9

الَّذِینَ یَحْمِلُونَ الْعَرْشَ وَ مَنْ حَوْلَهُ یُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَیُؤْمِنُونَ بِهِ وَیَسْتَغْفِرُونَ لِلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنَا وَسِعْتَ کُلَّ شَیْءٍ رَّحْمَةً وَعِلْمًا فَاغْفِرْ لِلَّذِینَ تَابُوا وَاتَّبَعُوا سَبِیلَکَ وَقِهِمْ عَذَابَ الْجَحِیمِ ﴿٧﴾ رَبَّنَا وَأَدْخِلْهُمْ جَنَّاتِ عَدْنٍ الَّتِی وَعَدتَّهُمْ وَمَن صَلَحَ مِنْ آبَائِهِمْ وَأَزْوَاجِهِمْ وَذُرِّیَّاتِهِمْ إِنَّکَ أَنتَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ﴿٨ وَقِهِمُ السَّیِّئَاتِ وَمَن تَقِ السَّیِّئَاتِ یَوْمَئِذٍ فَقَدْ رَحِمْتَهُ وَذَٰلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ ﴿٩

* جهان هستی و سرنوشت انسان بر اساس نیک اندیشی و خیرخواهی و مهرورزی و نه بدخواهی و کینه توزی، استوار گردیده و ادبیات حاکم بر ریزترین ذرات تا بزرگترین کُرات آسمانی با واژه زیبای دعاگویی انسان، مزین گردیده است و همه اجزاء‌ عالم هستی، ضمن ثناگویی خالق منان، به دعاگویی انسان‌های باتقوی نیز مشغولند! به گونه ای که؛ کارگزاران و حاملین مرکز فرمانروایی کائنات، در حالی که با ایمان و اعتقاد کاملی دایما به حمد و ثنای الهی، اشتغال دارند به دعاگویی انسان‌هایی که ایمان آورده اند نیز می‌پردازند و می‌گویند:

* آفریدگارا! ای آن که دامنه علم و آگاهی و رحمت و مغفرت بی کرانت تمامی هستی را فرا گرفته است بر کسانی که رفتارهای ناپسند خود را اصلاح کرده و اظهار ندامت نموده اند و هم اکنون در مسیر اراده تو حرکت می‌نمایند، ببخشای و آتش دوزخ را از آنان بازدار.  

پروردگارا! ای آنکه دارای حکمت و اقتداری! آنها را همراه با پدران و مادران و همسران و فرزندان درستکارشان به بهشتی که وعده‌ آن را داده ای و اصل گردان و پیروزی‌های بزرگی را در انجام امور محوله و اجتناب از اعمال ناپسند به آنان عنایت فرما.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* الها! به ما انسان‌های دین‌باور نیز همچون سایر اجزاء هستی، توفیق ثناگویی صادقانه و عاشقانه و مستدّل ذات اقدست و دعاگویی سایر بندگانت را مرحمت فرما و نقشه راهمان را با رنگ زیبای گفتار و کردار نیک، رنگ آمیزی و مزین فرما تا در سبک زندگی معنویمان، همواره حول عزّت و حکمت بالغه ات حرکت کنیم و مشمول رحمت، مغفرت و فوز عظیمت واقع گردیم.

* آفریدگارا! ما را با این قرآن که به همه ادیان الهی و سایر کتب آسمانی، احترام می‌گذارد و دعوت به جمع شدن حول محور توحید می‌نماید هرچه بیشتر، آشنا فرما  (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، بیست و یکم فروردین ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (برگزیدن مومنین به منظور دوست، مقام مافوق، مدیر، مسئول، سرور، وکیل ... و نماینده)

سوره نساء، آیه 139

بعضی از معانی واژه «ولی»: آن که از جانب کسی در کاری تولیت دارد (نماینده تام الاختیار)، متصرف در امور کسی، حافظ و نگهبان، دوست ...

بدون شک، این مقام‌ها، جایگاه ها، موقعیت ها و رده های مسئولیت شغلی نیستند که موجبات عزّت و رفعت انسان ها را فراهم می کنند بلکه انسان های عزتمند، شریف و متعهد هستند که موجب عزّت و رفعت هر مقام، موقعیت و مسئولیتی که بر عهده بگیرند، خواهند شد! چرا که این افراد به واسطه ایمان و عمل صالحی که در سبک زندگی معنویشان وجود دارد، در واقع به قدرت لایزال الهی متّکی هستند. همان قادر متعالی که عزتمندترین، قدرتمندترین و مهربان ترین مهربانان است و بدون شک، ارتباط دوستی و مدیریتی (ولی، والی، اولیاء ...) سایر انسان‌ها با اینگونه افراد، زمینه را برای پویایی، پیشرفت و ارتقاء همراه با معنویت فرد و جامعه و صیرورت الی الله فراهم می نماید.

الَّذِینَ یَتَّخِذُونَ الْکَافِرِینَ أَوْلِیَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِینَ أَیَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِیعًا ﴿١٣٩

بنابراین آنان که افراد بی ایمان را که فاقد این ویژگی‌ها، ارتباطات و تکیه گاه ها هستند به  عنوان مقامی مافوق بر می‌گزینند آیا تصور می‌کنند وقتی چنین افرادی به چنان مقام‌هایی دست یابند افرادی عزتمند و عزتبخش و شرافتمند و شرافتبخش خواهند شد و موجبات عزت و رفعت انتخاب کنندگان خود را فراهم خواهند کرد؟ ولی از آن جا که تمامی عزّت به ذات اقدس الهی تعلق دارد، اینان به خاطر فقدان صبغه الهی و عدم اتصال به ذات اقدس خداوندی، چگونه می‌توانند رابط منتخبین خود و عزت و قدرت لایزال الهی باشند؟! و جامعه را به سمت پویایی و پیشرفت به پیش ببرند؟. پس منتخبین ما به عنوان دوست، همراه، همکار، مسئول، مدیر انتخابی ... و نماینده (ولی، رئیس جمهور،‌ رهبر ...) باید افراد مومنی باشند که فلسفه دین باوری را به گونه ای درک کرده باشند که همواره خود را در محضر خداوند، احساس کنند و جز عمل صالح، کنش و واکنش دیگری از آنان سر نزند.

باعنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا! لیاقت عزتمندی در پیشگاه کبریائیت را به ما مرحمت فرما و چنان بصیرتی عنایت کن تا بتوانیم توانمندی‌ها و شایستگی‌های مومنین عزتمند را تشخیص دهیم و در اجرای مفاد این آیه شریفه، در روابط اجتماعی و امور سیاسی و اجرایی و بویژه در انتخابات مختلفی که طی سال‌های آینده، در پیش رو خواهیم داشت، آنان را برگزینیم.

* آفریدگارا! از این که گاهی پذیرش مدیریت‌های تحمیلی را بر خلاف مفاد آیه فوق، به حساب ” تقیّه “ می‌گذاریم و سکوت اختیار می‌کنیم، از پیشگاه کبریائیت طلب بخشش می‌ نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
X