دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 22508
تعداد نوشته ها : 673
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز چهارشنبه، سی ام آبان ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (خداوند به مردان و زنان مومن، زندگی پاک و پاکیزه ای عنایت می کند و اجری بیش از میزان عمل صالح آن ها مرحمت می فرماید )

سوره  نحل، آیه 97

مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِن ذَکَرٍ أَوْ أُنثَىٰ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَاةً طَیِّبَةً وَلَنَجْزِیَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ ﴿٩٧

* اجر و ثواب کار نیکی که توسط مردان یا زنان با ایمان، انجام می شود در پیشگاه الهی محفوظ است و در این خصوص، تفاوتی بین زن و مرد نیست. به گونه ای که اگر مرد یا زن مومنی عمل صالحی انجام دهند زندگی پاک و پاکیزه ای را برای او مقدر می کنیم و پاداشی به مراتب بیشتر از آنچه که انجام داده اند برای آنان در نظر می گیریم.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* پروردگارا! ای قادر متعال؛ به ما توفیق اندیشه، بیان و عمل نیک را مرحمت کن و ما را به درجه ای از درک و شناخت ذات اقدست نائل گردان که نه به خاطر مزد افزونی که وعده آن را در این آیه شریفه داده ای، بلکه به شکرانه گرایش به نیکی‌ها و توفیق انجام کار نیک، همواره جزو بندگان مومن و معتقدت باشیم و با حفظ و ارتقاء مبانی اعتقادی و التزام عملی به دستورات مرتبط با سبک زندگی اسلامی، همواره خود را در محضر مبارکت احساس نماییم و به صیرورت الی الله بپردازیم.

* بارالها! از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم بر توفیقات ما بیفزایی تا همواره از هوش خدادادی و خودآگاهی خود، عادلانه ترین و اجتماعی ترین و عام المنفعه ترین بهره برداری‌ها را بنماییم و از گمراهی و نادانی در امان باشیم! و نیز توفیق بهره برداری از تمامی نعمت‌هایی که برما ارزانی فرموده ای را به نحو احسن، نصیبمان فرمایی ... به حق مهرورزیها و بخشایندگی هایت ای بخشنده ترین بخشندگان ... (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

 با عرض سلام

صبح زیبای روز سه شنبه، بیست و نهم آبان ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

سبک زندگی معنوی در اندیشه، کلام و رفتار پیامبران الهی (حضرت محمد ص 1): (رسالت حضرت محمد ص، نیز همچون سایر پیامبران الهی؛ دین باوری، دعوت به تقوا و تجمیع انسان‌ها حول محور مشترک خداباوری و ماموریت ویژه آن بزرگوار، تکمیل رسالت سایر انبیاء با تکمیل مکارم اخلاق بوده است)

سوره محمد (ص) آیه 2

وَالَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَآمَنُوا بِمَا نُزِّلَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَهُوَ الْحَقُّ مِن رَّبِّهِمْ کَفَّرَ عَنْهُمْ سَیِّئَاتِهِمْ وَأَصْلَحَ بَالَهُمْ ﴿٢

آنان که ایمان آورده و کارهای شایسته ای انجام داده و به دین برحق و آیاتی که بر محمد (ص) نازل گردیده است ایمان آورده اند خداوند، بر گناهان آن‌ها قلم عفو کشیده و برنامه ‌ها و فعالیت‌های آنان را سامان می دهد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* ای خالق نیکی‌ها! از آن جا که سند راهبردی و نقشه راه تمامی پیامبران الهی در رهنمودهای حضرت محمد (ص) و دستورالعمل‌های سبک زندگی معنویِ ارائه شده توسط آن بزرگوار، در آخرین کتاب آسمانیت قرآن کریم به ما موحدین، ابلاغ شده است و آموزش‌های عملی این مکتب در سیره و روش و فلسفه نبوت و امامت، مستتر می‌باشد، به ما توفیق مطالعه و تحقیق در این منابع را مرحمت فرما تا دین باوریِ خود و نسل آینده مان را بر دین پژوهی، مبتنی کنیم و در اینگونه امور به یقین و باور عینی (عین الیقین) برسیم.

* پروردگارا! در کنار تلاش جهت نیل به اهداف و موفقیت‌های دنیوی، به ما توفیق دستیابی به درجات بالایی از معنویت و ارزش‌های اخلاق عمومی و حرفه ای را نیز مرحمت فرما.

* آفریدگارا! با توجه به این که نماز را وسیله تقرّب به ذات اقدست و همچون پیوستن قطره ناچیزی به یک اقیانوس بیکران و مانند سپری در مقابل دامن زدن به فحشاء و مُنکَر، مقدّر فرموده و روزه را وسیله ای برای خودسازی و مکمّل نماز، تکلیف کرده ای از تو سپاسگزاریم و درخواست می‌کنیم توفیق درک فلسفه واقعی این دو عبادت انسان‌ساز را مرحمت فرمایی و سعادت پایبندی و مداومت به نماز و روزه را بیش از پیش، عنایت کُنی ... آمین یا رب العالمین (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح زیبای روز دوشنبه، بیست و هشتم آبان ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

سبک زندگی معنوی در اندیشه، کلام و رفتار پیامبران الهی (حضرت عیسی 3): (رسالت حضرت عیسی علیه السلام نیز همچون سایر پیامبران الهی؛ دین باوری، دعوت به تقوا و تجمیع حول محور مشترک خداباوری بوده به گونه ای که یکی از ماموریت‌های ویژه آن بزرگوار، بشارت آمدن پیامبر اعظم، محمد، رسول الله می‌باشد)

سوره صف، بخشی از آیه شریفه 6

وَإِذْ قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ إِنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُم مُّصَدِّقًا لِّمَا بَیْنَ یَدَیَّ مِنَ التَّوْرَاةِ وَمُبَشِّرًا بِرَسُولٍ یَأْتِی مِن بَعْدِی اسْمُهُ أَحْمَدُ فَلَمَّا جَاءَهُم بِالْبَیِّنَاتِ قَالُوا هَـٰذَا سِحْرٌ مُّبِینٌ ﴿ سوره صف، آیه ٦

حضرت عیسی (ع) فرمود من پیامبری هستم که از جانب خداوند منان برای هدایت شماها مبعوث شده ام در حالی که از یک سو کتاب تورات را که کتاب دینی پیامبران قبل است، تصدیق می کنم و از سوی دیگر شما را به آمدن پیامبر اولوالعزمی به نام احمد (محمد  ص) که پس از من خواهد آمد نوید می دهم.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! هدف اصلی تمامی پیامبران توحیدی این بوده که انسان های موحد را حول محور وحدانیّت خودت جمع کنند، اختلافات عقیدتی پیشین را حل نمایند و به گونه ای عمل کنند که موجب اختلافات جدید و جنگ مذهب علیه مذهب، نگردد! هدفی که عملا تا به حال در سطح وسیعی تحقق نیافته است و لذا از پیشگاه کبریائیت درخواست می کنیم شعور درک فلسفه وحدت عقیدتی را در ما تقویت فرمایی تا با درک تاثیر سازنده آن در بین دین باوران، به پویایی اهداف اقتصادی، اجتماعی و معنویمان بیانجامد و عدالت اجتماعی نیز در تمامی شئول، تقویت گردد (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
X