دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 34308
تعداد نوشته ها : 814
تعداد نظرات : 9
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
💐🍃🌿🌸🍃🌾🌼
🍃🌺🍂
🌿🍂          
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
با عرض سلام  
صبح بسیار زیبای شنبه، سیزدهم بهمن ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت 
آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان: 
🌺 بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (توجه به مثالهای تفکّرزای قرآنی، اعتقاد به برخی از صفات الهی نظیر؛ وحدانیت، آگاهی، بخشندگی، مهربانی، اقتدار، عزتمندی، آفرینندگی، اسامی نیکو و عزّتمندی و درست کرداری)
سوره حشر، آیات 21 تا 24
لَوْ أَنزَلْنَا هَـٰذَا الْقُرْآنَ عَلَىٰ جَبَلٍ لَّرَأَیْتَهُ خَاشِعًا مُّتَصَدِّعًا مِّنْ خَشْیَةِ اللَّهِ وَتِلْکَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یَتَفَکَّرُونَ ﴿٢١﴾ هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَیْبِ وَالشَّهَادَةِ هُوَ الرَّحْمَـٰنُ الرَّحِیمُ ﴿٢٢﴾ هُوَ اللَّهُ الَّذِی لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبَّارُ الْمُتَکَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا یُشْرِکُونَ ﴿٢٣﴾ هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَىٰ یُسَبِّحُ لَهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ ﴿٢٤﴾
🌹 قرآن، کتاب توانبخش، نیروآفرین، امیدبخش و در عین حال آرامبخش و حرکت آفرینی است که حتی اگر بر کوه نیز نازل میشد کوه به واسطه جلوه ابهت خالق منان، با خضوع و خشوع از شدت فروتنی، از هم میپاشید و متلاشی میشد و حال آن که بر قلبهای ظاهرا نرم انسانهایی که حقیقت جو نیستند تاثیری ندارد. ضمنا در بطن اینگونه مثالها پیامهایی نهفته است که صرفا در سایه تفکّر و تعقّل انسانها تفهیم میگردد. 
🌹 این کتاب را خدای یکتایی به سوی شما فرستاده است که دانای نهان و آشکار و بخشنده و مهربان است و در عین حال، سلطه او در تمام جهان گسترده، از هر عیب و نقصی منزه و ایمنی بخش دلهای هراسان، نگهبان جهان و جهانیان، غالب و قاهر بر همه موجودات، با عظمت و جبروت، بزرگوار و برتر از حدّ فکرت است و از هرگونه شرک و شک و شبهه ای مبرا است.  
🌹 اوست خدای آفریننده و تکامل دهنده عالم امکان و پدید آورنده جهان و جهانیان و نقش آفرین همه زیبایی ها و مالک تمامی اسم های نیکو و لذا تمامی اجزاء نرم افزاری و سخت افزاری عالم و آنچه در آسمانها و زمین وجود دارد هریک در مدار خود و با نظم موجود در عمل خود، همواره به ستایش او مشغول میباشند. هم او که مقتدر، یکتا و حکیم است. 
با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:
🌴 خداوندا! از آستانه پندپذیری ما به گونه ای بکاه که پس از تفکّر و تدّبر در پیامهای قرآنی، نکات مرتبط با سبک زندگی معنوی را بیاموزیم و درک نماییم و آموزه های ما به قدری اثربخش باشد که موجبات تغییر رفتار و ایجاد تحرّک و پویایی ما را فراهم نماید. 
🌴 پروردگارا! بر همدلی و همزبانی ما انسانها بیفزا تا به برکت خِرَد جمعی و اتحاد و اتفاق حاصله با خاطری آسوده به ساختن خود و جامعه بپردازیم و همواره در مسیر عدالتخواهی و عدالت گستری، قدم برداریم.
🌴 آفریدگارا! چنان توفیقی نصیب ما کن تا همواره و در تمامی امور فردی و اجتماعی، ورود و خروجمان از دروازه صداقت و درستی و هدف و سمت و سوی حرکتمان به سوی عدالتخواهی و عدالت پیشگی باشد.

💐🍃🌿🌸🍃🌾🌼
🍃🌺🍂
دسته ها :

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز جمعه، دوازدهم بهمن ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (پیامبران الهی، در مورد هدایت ناپذیری انسان‌ها مسئولیتی ندارند. انفکاک روح از جسم، در حین خواب نیز به عنوان یک پدیده برگشت پذیر، رخ میدهد! و تحقیق در این خصوص بر عهده متفکّران است)

 سوره زمر، آیه 41 تا 42

إِنَّا أَنزَلْنَا عَلَیْکَ الْکِتَابَ لِلنَّاسِ بِالْحَقِّ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَلِنَفْسِهِ وَمَن ضَلَّ فَإِنَّمَا یَضِلُّ عَلَیْهَا وَمَا أَنتَ عَلَیْهِم بِوَکِیلٍ ﴿٤١ اللَّهُ یَتَوَفَّى الْأَنفُسَ حِینَ مَوْتِهَا وَالَّتِی لَمْ تَمُتْ فِی مَنَامِهَا فَیُمْسِکُ الَّتِی قَضَىٰ عَلَیْهَا الْمَوْتَ وَیُرْسِلُ الْأُخْرَىٰ إِلَىٰ أَجَلٍ مُّسَمًّى إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ ﴿٤٢

* ای پیامبر! این کتاب الهی را به منظور هدایت انسان‌ها به حقّ، نازل کردیم و پذیرش یا عدم پذیرش رهنمودها و پیام‌های مندرج در آن و اَصل دین باوری را بر عهده خود آن‌ها گذاشتیم تا به اختیار خود، بپذیرند و یا پذیرا نباشند! و اینک تاکید می‌کنیم که: هرکه هدایت یافت نفع آن و هرکس به گمراهی، گرایید عواقب زیانبار آن بر عهده شخص اوست و تو به عنوان پیامبر خدا پس از تبلیغ رسالت و اتمام حجّت، دیگر وکیل خلق و نگهبان امّت در خصوص عدم پذیرش دین باوری و عواقب آن نیستی.

* خداوند منان به هنگام مرگ، ارواح خلق را فرامی‌خواند و این امر، شامل حال افرادی که خوابیده اند نیز میشود و سپس آن را که زمان مرگش فرا نرسیده است روح او را به هنگام بیداری، تا وقت معینی به کالبد وی باز می‌گرداند! و در این کار نیز ادلّه ‌ای از قدرت الهی برای متفکّران، نهفته است که مکتوم نخواهد ماند. زیرا رمزگشایی آن بر عهده آنان است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا! هرچند هدایت پذیری و ناپذیری ما انسان‌ها سود و زیانی برای ذات اقدست ندارد ولی بدون شک، مهرورزی و رحمانیتت اینگونه ایجاب می‌کند که توفیق هدایت پذیری ما‌ها بر هدایت‌ناپذیریمان چیره شود و بر تعداد انسان‌های راه یافته، افزوده گردد و لذا از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم بر میزان هدایت‌پذیری ما به گونه ای بیفزایی تا در سبک زندگی معنویمان نقشه راه و رهنمودهای پیامبرانت را درک کرده و به کار بندیم.

* آفریدگارا! ما را نیز جزو متفکّرانی قرار بده که در این آیات شریفه پژوهش و رمزگشایی از پدیده روح انسان را بر عهده آنان گذاشته ای  (صفحه اصلی کتب الکترونیک ). 


دسته ها :
X