دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 26140
تعداد نوشته ها : 713
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز  سه شنبه، بیست و یکم شهریورماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( مومنین کسانی هستند که در نمازشان خاشع و از بیهودگی گریزانند )

سوره مومنون، آیات 1 تا 3

قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ ﴿١ الَّذِینَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ ﴿٢﴾ وَالَّذِینَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ ﴿٣

* 1 ـ رستگاری از آن افراد باایمان است!.

* 2 ـ آن هایی که به هنگام نماز، خود را همچون قطره ای می پندارند که به اقیانوس بی کرانی پیوسته و این عبادت مهم را همچون ارتباط دوجانبه ای می انگارند که در یک طرف آن حاصل اوج تکامل خلقت و گل درخت حیات، یعنی انسان و در سوی دیگر آن، خالق هستی و معبود عالِمِ قادر، قرار گرفته و کلمات و جملاتی رد و بدل می شود که هر دو از آن سو آمده است! به گونه ای که اگر از این سو بنام او و بخشندگی و مهربانیش شروع می‌گردد و به حمد و توحید و تسبیح او پرداخته می‌شود دقیقا انعکاس همان کلمات و جملاتی است که از آن سو آمده است و لذا این فریضه را با حضور قلب و تمرکز فکری کامل و فروتنی لازم به جا می آورند؟ و

* 3 ـ آن‌هایی که لحظه به لحظه حیات خود را موهبت ویژه الهی می دانند و از آنجا که خلقت خود را بیهوده نمی پندارند، بلکه هدفدار و پویا می بینند و می خواهند و از تمامی ثانیه های زندگی خود بهره مثبت می برند، از پندار، گفتار و کردار بیهوده و بی فایده، می‌گذرند و فکر و ذکر و عمل خود را بیهوده اشغال نمی کنند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا از این که چنین عبادت سازنده ای را برای ما مقدّر فرموده ای از تو سپاسگزاریم.

* بارالها! توفیق درک فلسفه نماز و خشوعی را که در این آیات، بر آن تاکید کرده ای نیز مرحمت فرما تا آن رستگاری ای را که مقرّر فرموده ای نصیبمان گردد و با زیربنای خدایی و فکر و ذکر و عمل معنوی و انگیزه ای قوی در راستای اصلاح خود و جامعه توحیدیمان قدم برداریم و بر کمیّت و کیفیت و پویایی فعالیت‌های عام المنفعه مان بیفزاییم.

* آفریدگارا! توفیق صیرورت الی الله را مرحمت فرما تا همواره با تکیه بر قدرت، عظمت، عدالت و مهرورزی خودت به خودسازی، جامعه سازی و تقویت جامعه توحیدی بپردازیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X