دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 8017
تعداد نوشته ها : 321
تعداد نظرات : 4
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

 با عرض سلام

صبح زیبای روز جمعه، دهم آذرماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

سبک زندگی معنوی در اندیشه، کلام و رفتار پیامبران الهی (حضرت محمد ص 1): (رسالت حضرت محمد ص، نیز همچون سایر پیامبران الهی؛ دین باوری، دعوت به تقوی و تجمیع انسان‌ها حول محور مشترک خداباوری و ماموریت ویژه آن بزرگوار، تکمیل رسالت سایر انبیاء با تکمیل مکارم اخلاق بوده است)

سوره محمد (ص) آیه 2

وَالَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَآمَنُوا بِمَا نُزِّلَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَهُوَ الْحَقُّ مِن رَّبِّهِمْ کَفَّرَ عَنْهُمْ سَیِّئَاتِهِمْ وَأَصْلَحَ بَالَهُمْ ﴿٢

آنان که ایمان آورده و کارهای شایسته ای انجام داده و به دین برحق و آیاتی که بر محمد (ص) نازل گردیده است ایمان آورده اند خداوند، بر گناهان آنها قلم عفو کشیده و برنامه ‌ها و فعالیت‌های آنان را سامان می دهد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* ای خالق نیکی‌ها! از آن جا که سند راهبردی و نقشه راه تمامی پیامبران الهی در رهنمودهای حضرت محمد (ص) و دستورالعمل‌های سبک زندگی معنویِ ارائه شده توسط آن بزرگوار، در آخرین کتاب آسمانیت قرآن کریم به ما موحدین، ابلاغ شده است و آموزش‌های عملی این مکتب در سیره و روش و فلسفه نبوت و امامت، مستتر می‌باشد، به ما توفیق مطالعه و تحقیق در این منابع را مرحمت فرما تا دین باوریِ خود و نسل آینده مان را بر دین پژوهی، مبتنی کنیم و در اینگونه امور به یقین و باور عینی (عین الیقین) برسیم.

* پروردگارا! در کنار تلاش جهت نیل به اهداف و موفقیت‌های دنیوی، به ما توفیق دستیابی به درجات بالایی از معنویت و ارزش‌های اخلاق عمومی و حرفه ای را نیز مرحمت فرما.

* آفریدگارا! با توجه به این که نماز را وسیله تقرّب به ذات اقدست و همچون پیوستن قطره ناچیزی به یک اقیانوس بیکران و مانند سپری در مقابل دامن زدن به فحشاء و مُنکَر، مقدّر فرموده و روزه را وسیله ای برای خودسازی و مکمّل نماز، تکلیف کرده ای از تو سپاسگزاریم و درخواست می‌کنیم توفیق درک فلسفه واقعی این دو عبادت انسان‌ساز را مرحمت فرمایی و سعادت پایبندی و مداومت به نماز و روزه را بیش از پیش، عنایت کُنی ... آمین یا رب العالمین (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
X