دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 16193
تعداد نوشته ها : 530
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، نوزدهم دی‌ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (احساس مسئولیت، جدیّت و پایداری در راه انجام وظایف شرعی، عدم توجّه به فشارها و وسوسه ‌های نامشروع، صیرورت همه به سوی خدا است)

سوره شورا، آیه 15

فَلِذَٰلِکَ فَادْعُ وَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَ لَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللّهُ مِن کِتَابٍ وَ أُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ اللَّهُ رَبُّنَا وَ رَبُّکُمْ لَنَا أَعْمَالُنَا وَ لَکُمْ أَعْمَالُکُمْ لَا حُجَّةَ بَیْنَنَا وَ بَیْنَکُمُ اللّهُ یَجْمَعُ بَیْنَنَا وَ إِلَیْهِ الْمَصِیرُ ﴿١٥

ای پیامبر! همه انسان‌ها را به دین اسلام و کلمه توحید دعوت کن و در انجام ماموریت خود، پایداری نما و پیرو خواسته های نفسانی مردم مباش و بگو من از کتابی صحبت می‌کنم که خود نیز به آن ایمان آورده ام و مأمورم که میان شما به عدالت حکم کنم و بر این نکته مهم نیز تاکید کن که؛ خدای یگانه، پروردگار همه ماها است و لذا از زاویه عدالت و مهرورزی، نظاره گر اعمالمان می‌باشد و همه ماها مسئول کُنش‌ها و فعالیت‌های خودمان هستیم و پاداش یا جزایی متناسب با عملکرد خود را دریافت خواهیم کرد.

وظیفه من به عنوان پیامبر و معلّم شما ابلاغ و آموزش اصول و مبانی سبک زندگی معنوی است و اگر این آموزش‌ها جدّی تلقی نشود و منجر به تغییر رفتاری، نگردد دیگر هیچ حجت و گفت و گویی باقی نمی ماند و همان خدایی که صیرورت همه به سوی او است در آن جهان به قضاوت خواهد نشست.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

خداوندا! ای آفریدگار بی همتا! به گونه ای توفیق مطالعه و تحقیق در همه امور و بویژه باورهای عقیدتی را مرحمت فرما تا بیش از پیش به یقین برسیم و بدینوسیله موجبات ثبات عقایدمان فراهم گردد و با انگیزه ای قوی تر، اهداف عالی انسانی را پیگیری کنیم.

بارالها! اینک که مسئولیت اعمالمان را به خودمان واگذار کرده ای، لیاقت و توان مسئولیت پذیری هرچه بیشتر را به ما مرحمت کن تا همواره در پیشگاه کبریائیت با تمام صداقت و توانمان در راستای امور عام المنفعه قدم برداریم و در عین حال حتی یک لحظه هم ما را به خودمان وا مَگذار.

پروردگارا! با نام و یاد مهرورزی‌هایت و تکیه بر ذات اقدست مشغول گذراندن زمستان دیگری از زمستان‌های زندگیمان هستیم و لذا کمکمان کن تا با بهره گیری از تجربیات تلخ و شیرن گذشته، نسبت به زمستان‌هایی که پشت سر گذاشته ایم سالم تر، فعال تر، پویاتر و مفیدتر باشیم و بر سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی ما بیفزا تا در سلامت کاملی در راستای اهداف عالی انسانی و امور عام المنفعه، قدم برداریم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X