دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 26065
تعداد نوشته ها : 713
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح روز پنج‌شنبه، دوازدهم اسفندماه 1395 شما به خیر. شهادت حضرت زهرا (ع) بر پیروان آن حضرت تسلیت باد

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (هرچند پیمودن سبک زندگی معنوی، از پندار نیک آغاز می‌شود ولی تا نمود عینی و عملی نداشته باشد منظور اصلی، حاصل نمی‌گردد و قابل ارزیابی نمی‌باشد و لازم است آموزه ها به عمل، تبدیل شده و خود را به صورت گفتار و کردار نیک، نشان دهد )

 سوره انفال، آیات 20 تا 22

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَوَلَّوْا عَنْهُ وَأَنتُمْ تَسْمَعُونَ ﴿٢٠ وَلَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ قَالُوا سَمِعْنَا وَهُمْ لَا یَسْمَعُونَ ﴿٢١﴾ إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِندَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُکْمُ الَّذِینَ لَا یَعْقِلُونَ ﴿٢٢

* از آنجا که موثرترین آموزش‌ها آنهایی هستند که باعث تغییر رفتار و ایجاد واکنش سازنده ای در فراگیران می‌شوند، قرآن مجید، کسانی را که تظاهر به فراگیری پیام‌ها و احکام الهی می‌کنند ولی هیچگونه  اصلاح و تغییری در آنها یافت نمی‌گردد، شدیدا به باد انتقاد سازنده ای گرفته و می‌فرماید:

* ای کسانی که ایمان آورده‌اید، با توجه به این که اصول و مبانی سبک زندگی معنوی و نقشه راه را در قالب پیام الهی و توسط پیامبر اعظم (ص) دریافت کرده اید، لازم است رهنمودها و احکامی که به شما تعلیم  داده شده است را به عمل تبدیل کنید و راه کسانی را نپیمایید که دین باوری را اجباری و الزامی، پنداشته و بدون این که آموزه های اولیه را فرا گرفته و در خصوص آن‌ها به تحقیق، پرداخته باشند با زبان خود اقرار می‌کنند که پیام‌ها را شنیده و آموزش‌های لازم را دیده و فراگرفته ایم و حال آنکه اینگونه نبوده و فراگیری ای در کار نبوده است! و چون این گونه افراد، عدم شایستگی پندپذیری و فراگیری را با تظاهر و اقرار نادرستی همراه کرده اند به موجوداتی می‌مانند که چون توان تعقل، تفکر و تدبر را ندارند هرچه در گوش آنها خوانده شود را درک نمی‌کنند و قادر به پاسخگویی متناسب نیز نمی باشند و این صفتی است که از شان و مقام انسان‌های ساخته شده، به دور است و مخصوص بدترین موجودات می‌باشد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا! چنان توفیقی مرحمت فرما تا کلیه آموزش‌ها و بویژه آموزش‌های معنوی را به درستی دریافت کرده، در مغز خود بپروریم، در خصوص آنها تحقیق کنیم و به گونه ای درک نماییم که موجبات اصلاح و تغییر رفتار را در ما فراهم کنند و حرکت آفرین باشند تا بدینوسیله به  صیرورت الی الله بپردازیم و موجبات رضایتمندی ذات اقدست را فراهم نماییم.

* آفریدگارا! شهادت زهرای اطهر (ع) را مایه رحمت، مغفرت و اتحاد و اتفاق انسان‌های موحد، قرار بده ... آمین یا رب العالمین ...(صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X