دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 26127
تعداد نوشته ها : 713
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

💐🍃🌿🌸🍃🌾🌼

🍃🌺🍂

🌿🍂          

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام  

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، چهارم دیماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت، 

میلاد پیامبر راستین، حضرت عیسی مسیح (ع)، بر همه پیروان ادیان توحیدی، مبارک باد

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان: 

🌺 بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (ابلاغ وحی الهی توسط پیامبران توحیدی، صورت گرفته ولی اثرگذاری آن به ظرفیت و میزان پندپذیری انسانها بستگی داشته است) 

سوره حدید، آیات 26 و 27

وَ لَقَدْ أَرْسَلْنَا نُوحًا وَ إِبْرَاهِیمَ وَ جَعَلْنَا فِی ذُرِّیَّتِهِمَا النُّبُوَّةَ وَالْکِتَابَ فَمِنْهُم مُّهْتَدٍ وَ کَثِیرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ ﴿٢٦﴾ ثُمَّ قَفَّیْنَا عَلَىٰ آثَارِهِم بِرُسُلِنَا وَ قَفَّیْنَا بِعِیسَى ابْنِ مَرْیَمَ وَآتَیْنَاهُ الْإِنجِیلَ وَ جَعَلْنَا فِی قُلُوبِ الَّذِینَ اتَّبَعُوهُ رَأْفَةً وَ رَحْمَةً وَ رَهْبَانِیَّةً ابْتَدَعُوهَا مَا کَتَبْنَاهَا عَلَیْهِمْ إِلَّا ابْتِغَاءَ رِضْوَانِ اللَّهِ فَمَا رَعَوْهَا حَقَّ رِعَایَتِهَا فَآتَیْنَا الَّذِینَ آمَنُوا مِنْهُمْ أَجْرَهُمْ وَکَثِیرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ ﴿٢٧﴾ 

🌹 ... در حقیقت، نوح و ابراهیم (ع) را به منظور هدایت انسانها فرستادیم و در میان فرزندان آن دو، نبوت و کتاب را جاری ساختیم: البته تاثیرپذیری آنان در مقابل این آموزشها و راهنماییها متفاوت بود. به طوری که برخی از آنها راه درست را ولی بسیارى از آنان بیراهه و گمراهی را برگزیدند. 

🌹 پس از رسالت نوح و ابراهیم، پیامبران دیگر و ازجمله عیسی مسیح (ع) را پىدرپى، جهت آموزش و ابلاغ اصول و مبانی سبک زندگی معنوی و ارائه نقشه راه صلح و صفا و پویایی فرستادیم و کتاب انجیل را به عیسی (ع) عطا کردیم، و در دلهاى کسانى که از او پیروى کردند رأفت و رحمت نهادیم و قلبهایشان را آرام کردیم و رهبانیت را بر ایشان مقرّر نکردیم! مگر براى آنکه بدینوسیله روح معنویت را در کالبد فعالیتهای خود بدمند و خشنودى خدا را کسب نمایند. با این حال برخی از آنان اصول و ضوابط و حدود الهی را به نحو شایسته ای رعایت نکردند و به جا نیاوردند و راه انحراف و انحطاط را برگزیدند و بعضی دیگر، با مطالعه و تحقیق در آموزه های الهی و تغییر رفتار ناشی از آن رستگار گردیده و پاداش کردار نیک خود را دریافت نمودند.  

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

🌴 آفریدگارا! میلاد پُربرکت پیامبر راستین، عیسی (ع) را بر همه پیروان مکتب توحید، مبارک گردان و بار دیگر پیام صلح و صفا و آرامش و امنیت آن بزرگوار را به زبانی که همه جهانیان، درک کنند و با صدایی که همه انسانها بشنوند ابلاغ فرما. چرا که؛ تمام جهان و جهانیان، سخت نیازمند آنند.

🌴 بارالها! آنگونه که در احادیث آمده است؛ بار دیگر عیسی (ع) همراه با دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، همچون مِهر و ماهی جهانتاب، طلوع و ظهور خواهند کرد و عالم را به نور وجود خود که جلوه مستقیمی از انوار و الطاف ویژه الهی است روشن خواهند نمود! و ”جهانی شدن توحیدی“ (Monotheistic globalization) را تحقق خواهند بخشید و لذا از پیشگاه کبریائیت مسئلت می کنیم که آن زمان را نزدیک گردانی و جهان را از این همه ظلم و جور و بی عدالتی و نامردمی حاکم بر اکثریت انسانها نجات دهی و ما نیز توفیق پیروی از آنان را داشته باشیم.

🌴 خداوندا! بار دیگر آرامش را بر زمین و زمان ما بازگردان و توفیق زندگی شرافتمندانه، پویا و مولّد را عنایت کن ... آمین

💐🍃🌿🌸🍃🌾🌼

🍃🌺🍂 (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X