دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 93745
تعداد نوشته ها : 1049
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز جمعه، چهاردهم دی‌ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (دوستی، صمیمیت و ولایت بین مومنین و مومنات، امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز، پرداخت زکات و اطاعت از کلیه اوامر الهی)

سوره توبه، آیه 71

وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنکَرِ وَ یُقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَیُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَ یُطِیعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَه أُولَـٰئِکَ سَیَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ حَکِیمٌ ﴿٧١

در بین زنان و مردان مومن، بعضی ها بر دیگران، ولایت دارند و در راستای ادای وظایف عقیدتی خود دیگران را به راه راست هدایت کرده از راه نادرست، باز می دارند. و از ویژگی‌های دیگر آنان این است که؛ نماز را برپا می دارند، زکات مال خود را در صورت توانمندی لازم و تحت شرایط خاص خود پرداخت می‌کنند و در جمیع جهات، از دستورات الهی اطاعت می نمایند و به واسطه این صفات، مورد رحم و شفقت خداوند منّان، قرار خواهند گرفت، همان خداوندی که توانا و آگاه است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! به ما توفیق تفکر و تعقل و تحقیق در امور عقیدتی را مرحمت فرما تا اگر مقدّر فرمودی که بر دیگران ولایت داشته و آمر به معروف و ناهی از منکَر باشیم؛ لیاقت، تواضع، تقوا و توان آن را نیز دارا باشیم و تا زمانی که به این مرحله از آگاهی و عمل، ارتقاء نیافته ایم به گونه ای بر میزان تعامل و پندپذیری ما بیفزا تا اگر به درستی امر و نهی می‌شویم با آغوش باز، پذیرای آن باشیم.

* آفریدگارا! به ما نیز توفیق کسب صفات و ویژگی های مندرج در این آیه شریفه را مرحمت فرما تا در زمره مومنینی قرار گیریم که مورد رحمت ذات اقدس و توجهات ویژه ات می باشند.

* بارالها! عباداتمان را پذیرا باش و فردا و روزهاى پس از آنِ ما را بهتر از این ساعت و امروزمان قرار بده و ما را در بین خویشاوندان و بستگانمانعزیز گردان و در بیدارى و خواب، نگهدارمان باش، ای آن که بهترین نگهدار و مهربان‏ترین مهربانانی ... (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X