دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 26154
تعداد نوشته ها : 713
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، هفدهم دی‌ماه 1397 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (ترک تمامی ناپسندی‌ها، انجام عبادات یومیه، امر به معروف و نهی از منکر و پاسداری از حدود شرع مقدس )

سوره توبه، آیه 112

اَلتَّائِبُونَ الْعَابِدُونَ الْحَامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاکِعُونَ السَّاجِدُونَ الْآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّاهُونَ عَنِ الْمُنکَرِ وَالْحَافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ﴿١١٢

* مومنین و پاسداران مرزهای عقیدتی، شامل کسانی هستند که در سبک زندگی معنویشان، از تمامی پندارها، گفتارها و رفتارهای ناشایست برای همیشه دوری جُسته، عالَم را محضر خدا دانسته با تمامی افکار و اَعمال خود، عملا به حمد الهی مشغولند و واجباتی همچون روزه و نماز را با خلوص نیّت به جا می آورند و مراقب اَعمال نیک و بد دیگران نیز می‌باشند و در مقابل آن حساسند؛ به گونه ای که به منظور توسعه دامنه نیکی‌ها و محدود کردن دامنه بدی‌ها و استقرار امنیت اقتصادی، اجتماعی ... و فرهنگی، به امر به معروف و نهی از منکر می پردازند.

پس ای پیامبر، به کلیه کسانی که دارای چنین صفات و ویژگی های خداپسندانه ای هستند و سبک زندگی معنویشان را اینگونه برنامه ریزی نموده اند بشارت دِه.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم

* پروردگارا! ای قادر متعال! و ای پناه و ملجاء ما!؛ به ما توفیق پاسداری از حدود شرع مقدس و پرداختن به نماز، روزه و امر به معروف را مرحمت فرما تا بشارتی که در این آیه شریفه  وعده آن را داده ای نصیبمان شود.

آفریدگارا! توفیق خودسازی و تقوا را در حد اعلای ممکن، نصیب ما کن تا گرایش عملیمان به سمت آنچه که ” معروف “ نامیده ای باشد و همواره از آنچه که ” مُنکَر“ نامیده ای دوری جوییم و با التزام عملی خود و  نه فقط با زبان و قلم، به امر به معروف و نهی از منکر بپردازیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X