دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72528
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز پنج‌شنبه، سی ام خردادماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (پیامبر، صرفا مامور ابلاغ نقشه راه و آموزش کتاب الهی و شیوه های عملی آن به انسان‌ها است و مسئولیتی در قبال پندناپذیری آنان ندارد)

سوره زمر، آیه 41

إِنَّا أَنزَلْنَا عَلَیْکَ الْکِتَابَ لِلنَّاسِ بِالْحَقِّ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَلِنَفْسِهِ وَ مَن ضَلَّ فَإِنَّمَا یَضِلُّ عَلَیْهَا وَ مَا أَنتَ عَلَیْهِم بِوَکِیلٍ ﴿٤١

خداوند منان، خطاب به پیامبر عالیقدر اسلام می‌فرماید: این کتاب الهی که مملو از حقایق مرتبط با جهان هستی و سبک زندگی معنوی است را برای هدایت انسان‌ها نازل کردیم. پس در انجام رسالت خود که آموزش قرآن و سیره عملی و نحوه پیمودن راه درست و عدالت پیشگی و مهرورزی و در عین حال، دعوت به اجتناب از انحرافات است، کوشا باش و این را نیز بدان که هرکس هدایت یافت، نفع آن و هر کس به گمراهی شتافت زیان آن به خود او باز میگردد. لذا تحت تاثیر عواطف، قرار نگیر و برای زیانکاران، دلسوزی ننما! زیرا علیرغم ابلاغ پیام الهی و دعوت به اجتناب از انحرافات، راه دیگری را برگزیده اند و مسئولیت هدایت ناپذیری آنان بر عهده تو نیست.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* پروردگارا! ای یگانه بی‌همتا! بدون شک، با نزول کتاب وحی، نقشه راه معنویمان را ترسیم فرموده و توسط پیامبر عالیقدرت، آموزش های لازم را ارائه کرده ای!. اگر تا کنون توفیق مطالعه عمیق به قصد یادگیری و تحقیق در آیات این کتاب را کسب نکرده ایم و متهم به دین باوری ارثی و خانوادگی هستیم؛ بازهم فرصت‌های دیگری در اختیار ما بگذار تا با مطالعه دقیق و درک عمیق دستورالعمل های سبک زندگی مندرج در این کتاب مقدّس، حقانیت آن را که بارها بر آن تاکید فرموده ای بیش از پیش درک نماییم و رهنمودهای آن را در تمامی شئون زندگیمان جاری سازیم.

خداوندا! با لطف و عنایت خود، ما را جزو سبقت گیرندگان در امور نیک، قرار بده و توان بیشتری جهت التزام عملی به رهنمودهای قرآنیِ مرتبط با سبک زندگی معنوی را مرحمت فرما (صفحه اصلی کتب الکترونیک ). 
دسته ها :
X