دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72522
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز یک ‌شنبه ، دوّم تیرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (خداوند منان، پیامبران را با دلایل و براهین و کتاب اصول و مبانی سبک زندگی معنوی و درست زیستن و معیار سنجش نیکی‌ها و بدی ها جهت هدایت انسان‌ها و برقراری عدل و داد، مبعوث فرموده است)

سوره حدید، آیه 25

لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَ أَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیزَانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَ أَنزَلْنَا الْحَدِیدَ فِیهِ بَأْسٌ شَدِیدٌ وَ مَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَ لِیَعْلَمَ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ وَ رُسُلَهُ بِالْغَیْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِیٌّ عَزِیزٌ ﴿٢٥

* خداوند منان در این آیه می‌فرماید؛ پیامبران خود را با دلایل و برهان‌های آشکار، به سوی شما فرستادیم و کتاب و احکام و قوانین و ضوابط و معیارهای سنجش و اندازه گیری خوب از بد و حق از باطل و عدالت از بی عدالتی را بر آن‌ها نازل کردیم تا مردم، تحت تاثیر آموزش‌های الهی قرار گیرند و عدل و انصاف را سرلوحه تمامی افکار و اعمال خویش قرار دهند و آهن که برای رونق و به حرکت در آوردن چرخ صنعت و نیز تولید ادوات دفاعی، نیروی عظیم و منافع اقتصادی بسیار زیادی در آن نهفته است را نیز پدید آوردیم، تا معلوم شود چه کسى در نهان، او و پیامبرانش را یارى مى‌کند. آرى، خدا نیرومند و شکست ناپذیر است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* آفریدگارا! به خاطر ارسال پیامبران و نجات انسان ها از تاریکی های ناآگاهی و گمراهی و سوق دادن به سوی آگاهی و روشنایی، از تو سپاسگزاریم.

* خداوندا! از این که در کتب آسمانیت، معیارهای سنجش زشتی‌ها و زیبائیها را بیان فرموده ای تو را شُکر می‌گوییم.

* بارالها! آنگونه که در این آیه شریفه تاکید فرموده ای؛ میزان و معیار سنجش حق از باطل را دقیقا تعیین فرموده ای لذا از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم توفیق مطالعه و تحقیق در میزان‌ها و معیارها و حدود الهی را به گونه ای مرحمت فرمایی که تحت تاثیر آن همواره به برپایی عدل و داد و التزام عملی به رهنمودهای الهی، قیام و اقدام نماییم.

* آفریدگارا! توفیق استفاده صحیح از «آهن» که جانمایه صنایع نوین و نیروی محرکه و به روزرسانی صنایع قدیم است را به گونه ای مرحمت فرما تا از این نعمت بی نظیر الهی در راستای صلح و سازندگی و نه تولید سلاح‌های کشتار جمعی، استفاده نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X