دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72590
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، سوم تیرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت،

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (در طول تاریخ، ابلاغ وحی الهی توسط پیامبران توحیدی، صورت گرفته ولی اثرگذاری آن به ظرفیت و میزان پندپذیری انسان‌ها بستگی داشته است)

سوره حدید، آیات 26 و 27

وَ لَقَدْ أَرْسَلْنَا نُوحًا وَ إِبْرَاهِیمَ وَ جَعَلْنَا فِی ذُرِّیَّتِهِمَا النُّبُوَّةَ وَالْکِتَابَ فَمِنْهُم مُّهْتَدٍ وَ کَثِیرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ ﴿٢٦ ثُمَّ قَفَّیْنَا عَلَىٰ آثَارِهِم بِرُسُلِنَا وَ قَفَّیْنَا بِعِیسَى ابْنِ مَرْیَمَ وَآتَیْنَاهُ الْإِنجِیلَ وَ جَعَلْنَا فِی قُلُوبِ الَّذِینَ اتَّبَعُوهُ رَأْفَةً وَ رَحْمَةً وَ رَهْبَانِیَّةً ابْتَدَعُوهَا مَا کَتَبْنَاهَا عَلَیْهِمْ إِلَّا ابْتِغَاءَ رِضْوَانِ اللَّهِ فَمَا رَعَوْهَا حَقَّ رِعَایَتِهَا فَآتَیْنَا الَّذِینَ آمَنُوا مِنْهُمْ أَجْرَهُمْ وَکَثِیرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ ﴿٢٧

... در حقیقت، نوح و ابراهیم (ع) را به منظور هدایت انسان‌ها فرستادیم و در میان فرزندان آن دو، نبوت و کتاب را جاری ساختیم: البته تاثیرپذیری آنان در مقابل این آموزش‌ها و راهنماییها متفاوت بوده، به طوری که برخی از آن‌ها راه درست را انتخاب کرده ولی بسیارى از آنان بیراهه و گمراهی را برگزیده اند.

آنگاه پس از رسالت نوح و ابراهیم، پیامبران دیگر و ازجمله عیسی مسیح (ع) را پى‌درپى، جهت آموزش و ابلاغ اصول و مبانی سبک زندگی معنوی و ارائه نقشه راه صلح و صفا و پویایی فرستادیم و کتاب انجیل را به عیسی (ع) عطا کردیم، و در دلهاى کسانى که از او پیروى کردند رأفت و رحمت نهادیم و قلب‌هایشان را آرام کردیم و رهبانیت را بر ایشان مقرّر نکردیم مگر براى آنکه بدینوسیله روح معنویت را در کالبد فعالیت‌های خود بدمند و خشنودى خدا را کسب نمایند. با این حال برخی از آنان اصول و ضوابط و حدود الهی را به نحو شایسته ای رعایت نکردند و به جا نیاوردند و راه انحراف و انحطاط را برگزیدند و بعضی دیگر، با مطالعه و تحقیق در آموزه های الهی و تغییر رفتار ناشی از آن رستگار گردیده و پاداش کردار نیک خود را دریافت نمودند.  

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

آفریدگارا! بر تمامی پیامبران راستین و بویژه بر حضرت عیسی روح الله (ع) که پیام آور صلح و صفا بود و بر حضرت محمد رسول الله (ص) که پیام آور مکارم اخلاق و تایید کننده پیامبران پیشین و کامل کننده رسالت آنان بود، درود می‌فرستیم و از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم بار دیگر پیام صلح و صفا و آرامش و امنیت آن بزرگواران را به زبانی که همه جهانیان، درک کنند و با صدایی که همه انسانها بشنوند ابلاغ فرما. چرا که؛ تمام جهان و جهانیان، سخت نیازمند آنند.

بارالها! آنگونه که در احادیث آمده است؛ بار دیگر عیسی (ع) همراه با دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، طلوع و ظهور خواهند کرد و عالم را به نور وجود خود که جلوه مستقیمی از انوار و الطاف ویژه الهی است روشن خواهند نمود!  و لذا از پیشگاهت مسئلت می کنیم که آن زمان را نزدیک گردانی و جهان را از این همه ظلم و جور و بی عدالتی و نامردمی حاکم بر اکثریت جوامع، نجات دهی و ما نیز توفیق پیروی از آنان را داشته باشیم. الهم عَجِّل لِوَلیِک الفَرَج (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X