دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61445
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، چهارم تیرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (آموزه های الهی، همچون روحی است که در کالبد انسان دمیده میشود و افق دید او را روشن می‌نماید، قرآن به منزله چراغ روشنگری است که راه زندگی سالم را به افراد شایسته می‌نمایاند و هشدار می‌دهد که حرکت تکاملی ما همواره رو به سوی خدا دارد و تا بینهایت میتواند به پیش برود)

سوره شوری، آیات 52 و 53

وَکَذَٰلِکَ أَوْحَیْنَا إِلَیْکَ رُوحًا مِنْ أَمْرِنَا مَا کُنتَ تَدْرِی مَا الْکِتَابُ وَلَا الْإِیمَانُ وَلَـٰکِن جَعَلْنَاهُ نُورًا نَّهْدِی بِهِ مَن نَّشَاءُ مِنْ عِبَادِنَا وَإِنَّکَ لَتَهْدِی إِلَىٰ صِرَاطٍ مُّسْتَقِیمٍ ﴿٥٢ صِرَاطِ اللَّهِ الَّذِی لَهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ أَلَا إِلَى اللَّهِ تَصِیرُ الْأُمُورُ ﴿٥٣

* ای پیامبر! از آنجا که آموزش قرآن مایه حیات معنوی و بهبود کیفیت زندگی است لذا با نزول قرآن، در واقع روح روشنایی و هدایت را به سوى تو وحى کرده ایم و بسیاری از اطلاعات مرتبط با جهان هستی، مسائل اجتماعی و سبک زندگی معنوی را به تو آموخته و نقشه راه را ارائه داده ایم، در حالی که تا قبل از نزول وحی الهی نمى‌دانستى کتاب چیست و ایمان کدام است؟ ولى آن را نورى گردانیدیم که بر اساس شایسته گزینی، و عدالت توام با مهرورزی خداوندی، هر کس که استعداد و شرایط آن را داشته باشد به وسیله آن راه را نشان میدهیم! همان راهی که به تو نیز نشان دادیم و تو نیز مردم را به همین راه هدایت می‌نمایی!. راه خدایى که آنچه در آسمان‌ها و زمین است در مالکیت او است و تفکّر، تکلّم و سایر اعمال شما در محضر او و در ملک او به وقوع می‌پیوندد و سیر تکامل فکر و معنوی و اوج‌گیری کردار نیک انسان‌های مومن، سمت و سویی خدایی خواهد داشت و به او می‌پیوندد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا! به خاطر نزول قرآن و ابلاغ احکام و مبانی سبک زندگی معنوی که به منزله دمیدن روح علم و معرفت و آگاهی در کالبد انسان ها است، تو را سپاس می‌گوییم.

* آفریدگارا! از آنجا که شایسته گزینی ات نیز همچون سایر امور، ریشه در عدل و مهرورزی ات دارد از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم توفیق عمل به آموزه های قرآنی را به ما مرحمت فرمایی تا با التزام عملی به احکام و رهنمودهایت شایستگی لازم جهت گزینش الهی و پیمودن صراط مستقیمی که در این آیات شریفه بر آن تاکید فرموده ای را کسب نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X