دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61495
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز چهارشنبه، پنجم تیرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( قرآن از طرف کسی نازل شده است که تمامی کائنات را براساس حکمت بالغه و هدف مشخص و مدّت زمان معینی آفریده است و نظم و دقت و عظمت حاکم بر جهان هستی، جزو جلوه های جمال او هستند)

سوره احقاف، آیات 4-2

تَنزِیلُ الْکِتَابِ مِنَ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ ﴿٢ مَا خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَ مَا بَیْنَهُمَا إِلَّا بِالْحَقِ وَ أَجَلٍ مُّسَمًّى وَالَّذِینَ کَفَرُوا عَمَّا أُنذِرُوا مُعْرِضُونَ﴿٣ قُلْ أَرَأَیْتُم مَّا تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَرُونِی مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ أَمْ لَهُمْ شِرْکٌ فِی السَّمَاوَاتِ ائْتُونِی بِکِتَابٍ مِن قَبْلِ هَـٰذَا أَوْ أَثَارَةٍ مِنْ عِلْمٍ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ ﴿٤

* این کتاب از جانب خداى ارجمند و حکیم، نازل شده است. خدایی که آسمانها و زمین و آنچه که میان آن دو است را جز براساس هدف مشخص و حکمت بالغه و در زمان معیّنی نیافریده است!. ولی افراد پندناپذیری هستند که به جِلوِه های جمال حق، در خلقت آسمان‌ها و موجودات، توجهی ندارند و راه های انحرافی و بیراهه ها را بر راه رستگاری، ترجیح می‌دهند. ای پیامبر؛ خطاب به اینگونه افراد بگو:

* در این که این همه نظم و عظمت موجود در کائنات، دارای خالقی است شکی وجود ندارد ولی اگر خالق آگاه و توانایی جز خدا را می شناسید معرفی نمایید و یا اگر به موجود خیالی ای معتقدید که دست اندر کار امور گیتی است! جهت اثبات ادعای خود، آثار و مصنوعات آن موجود را معرفی نمایید و مستندات مکتوب و آثار علم و قدرت او را به نمایش بگذارید.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

ای خدای عزیز و حکیمی که با عزّت و حکمتت قرآن را به عنوان منبع درسی و نقشه راه زندگی معنوی برای ما انسان‌ها نازل فرموده ای! ای آفریدگاری که تمامی کائنات را براساس قوانین حاکم بر موجودیت تمامی موجودات و پدیده های هستی، خلق نموده ای! با تمامی وجودمان به موجودیّتت و به حضور دایمیت گواهی میدهیم و عالَم را محضر تو و خود را همواره در پیشگاه کبریائیت احساس می‌کنیم.

خداوندا! دل هر ذره ای را که می شکافیم، جلوه جمالت را در آن می‌بینیم! و از زاویه هر علمی و هر تخصصی که به نظم حاکم بر ارگان‌ها و سلول‌های بدن، می‌نگریم، جریانات هدفداری را مشاهده می‌کنیم که همگی حاکی از تاثیر اراده خلاق و هدفداری است که جز ذات اقدس و علم بی پایانت به هیچ دادار دیگری نمیتوانیم نسبت دهیم.

... و اینک از پیشگاه مبارکت درخواست می‌کنیم ما را بیش از پیش در رمزگشایی اصول عدالت خواهی و عدالت پیشگی و صیرورت الی الله، یاری نمایی تا همواره با تکیه بر معنویت حاصل از آن به فعالیت بپردازیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X