دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61445
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز پنج شنبه، ششم تیرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (قرآن، آینه تمام نمای وحی الهی است که درک آن ارتباط مستقیمی با میزان پاکی و برقراری ارتباط خالصانه مطالعه کنندگان آن دارد)

سوره واقعه، آیات 77 تا 81

إِنَّهُ لَقُرْآنٌ کَرِیمٌ ﴿٧٧ فِی کِتَابٍ مَّکْنُونٍ ﴿٧٨﴾ لَّا یَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ ﴿٧٩﴾ تَنزِیلٌ مِّن رَّبِّ الْعَالَمِینَ ﴿٨٠﴾ أَفَبِهَـٰذَا الْحَدِیثِ أَنتُم مُّدْهِنُونَ﴿٨١

* قرآن، آینه تمام نمای وحی الهی است که آثار عظمت و اصالت آن آشکار و نمایان است و محتوای آن حاکی از مبداء نزول آن می‌باشد. اصل این آیات در کتابی جای دارد تا از هرگونه خطا، تغییر و تبدیلی محفوظ بماند و جز پاکان، نمی‌توانند آن را رمزگشایی نموده و بر حقیقت آن دست یابند و حقایق و مفاهیم عالی آن را درک نمایند و دارا بودن انگیزه،  استعداد حقیقت جویی، قدرت تفکّر و تدبّر برای درک حداقل مفاهیم آن لازم است و هرچه پاکی و خلوص انسان، بیشتر شود تمرکز و نهایتا درک او از مفاهیم قرآن نیز افزون‌تر خواهد شد. بدیهی است که این کتاب به صورت وحی از جانب پروردگار جهانیان نازل گردیده است. حال با توجه به ویژگی‌هایی که برای آن برشمرده شد، آیا باز هم این سند پُرمحتوای سبک زندگی معنوی و این نقشه راه انسانیت و رستگاری را سبک و سست می‌شمارید و به عظمت محتوا و اهمیت پیام‌های آن توجّه نمی‌کنید؟

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* پروردگارا! ای فرستنده پیامبران و ای ارسال کننده قرآن! پیام قاطع و بیان نافذ کبریائیت را در خصوص معرفی قرآن، شنیدیم و بر آسمانی بودن آن شهادت می‌دهیم و از محضر مبارکت درخواست پاکی، طهارت، استعداد و تمرکز بیشتری که لازمه فهم و درک هرچه کاملتر و رمزگشایی از احکام و دستورالعمل‌های مندرج در آن است را مسئلت می‌نماییم.

* آفریدگارا! توفیق مطالعه و تحقیق هرچه کامل‌تر در محتوای قرآن را به گونه ای مرحمت فرما تا با درک هرچه کاملتر پیام‌هایت و به کار بردن آگاهانه دستورالعمل‌های سبک زندگی معنوی مندرج در آن روح معنویت را در کالبد تمامی فعالیت‌های فردی و اجتماعیمان بدمیم و در راستای اهداف عالی انسانی، قدم برداریم و به صیرورت الی الله، بپردازیم.

* خداوندا! سه اصل اساسی راست پنداری، راست گفتاری و راست کرداری را در ما تقویت فرما تا با پندار، گفتار و کردار صادقانه، پویا و مولّدی که خلاصه و عصاره رسالت همه پیامبران توحیدی را تشکیل میدهد، به امور فردی و اجتماعی، بپردازیم و در پیشگاه کبریائیت سربلند و سرافراز باشیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X