دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 38568
تعداد نوشته ها : 872
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، یازدهم تیرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

* بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (خداوند منان، پیامبران را مبعوث کرده است تا خداپرستی و نه انسان پرستی را رواج دهند و این واقعیت را نهادینه کنند که ابزار ارتباط خدا و انسان را اصل نبوّت و حکمت و کتاب تشکیل میدهد)

سوره آل عمران، آیات 79 و 80

مَا کَانَ لِبَشَرٍ أَن یُؤْتِیَهُ اللَّهُ الْکِتَابَ وَالْحُکْمَ وَالنُّبُوَّةَ ثُمَّ یَقُولَ لِلنَّاسِ کُونُوا عِبَادًا لِّی مِن دُونِ اللَّهِ وَلَـٰکِن کُونُوا رَبَّانِیِّینَ بِمَا کُنتُمْ تُعَلِّمُونَ الْکِتَابَ وَبِمَا کُنتُمْ تَدْرُسُونَ ﴿٧٩ وَلَا یَأْمُرَکُمْ أَن تَتَّخِذُوا الْمَلَائِکَةَ وَالنَّبِیِّینَ أَرْبَابًا أَیَأْمُرُکُم بِالْکُفْرِ بَعْدَ إِذْ أَنتُم مُّسْلِمُونَ ﴿٨٠

* مگر ممکن است خداوند، انسانی را به رسالت برگزیند و به او کتاب و حکمت و نبوت، عطا نماید و آنگاه چنین فردی به مردم بگوید: مرا یا انسان دیگری را به جای خدا یا در کنار خدا بپرستید!؟ (خطاب به پیروان همه ادیان الهی) بلکه پیغمبران بر حسب وظیفه خود به مردم ابلاغ کرده اند که خداجوی، خداشناس و خداپرست باشید چنانکه این حقیقت را پیروان سایر ادیان توحیدی، در کتاب های مقدس ادیان خود مطالعه می‌کنند و به دیگران نیز می‌آموزند.

* هرگز خدا به شما امر نکرده و نمی‌کند که کارگزاران وحی الهی و پیامبران را به خدایی خود برگزینید؛ چرا که این امر، نوعی تفکر و اقدام کفرآمیز است و با اصل توحید که نظم جهان براساس آن استوار شده است منافات دارد.

* حال با توجه به این که پرستش غیرخدا، کُفر مطلق است، چگونه ممکن است پس از پذیرش اسلام متّکی بر توحید ابراهیمی، بار دیگر به کُفر، دعوت شوید!؟

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

* خداوندا! پیام نفی الوهیت دروغین و مالکیت و مدیریت غصبی انسان بر انسان را در این آیات شریفه، دریافت کردیم و نیز دریافتیم که احترام کنترل نشده ناشی از شور یا شعور، حتی به پیامبران الهی هم جایز نیست و کُفر محسوب می‌شود! و همچون یک حجاب نورانی، جلو چشمان حقیقت‌ بین را می‌گیرد! و اینک از پیشگاهت درخواست می‌کنیم چنان التزام عملی توام با شجاعتی به ما مرحمت فرمایی که در سبک زندگی معنویمان از جاده توحید، منحرف نشویم و هیچ انسان نالایقی را به سروری، مدیریت و ریاست (ربّ یا ارباب) خود، نپذیریم و اینگونه افراد را با کلمات و رفتارهای شرک آمیزی خطاب ننماییم.

*آفریدگارا! با توجه به این که بسیاری از آرمان‌ها، ایده ها و آرزوهای قبل و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، هنوز تحقق نیافته است! از پیشگاه مقدست درخواست می‌کنیم به خودمان و مسئولین و نمایندگانمان این توفیق را مرحمت کنی تا بدانیم و بدانند؛ چه باید می‌کردیم که نکرده ایم و چه باید نمی کردیم که مرتکب شده ایم! و نهایتا از پیشگاهت درخواست می کنیم بار دیگر فرصت جبران مافات را مرحمت فرمایی تا مبادا خون شهدایمان به هدر و انتظارات امیدوارانه ملّتمان به یاس و ناامیدی مبدل شود (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X