دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72524
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، اوّل امردادماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (پیامبران الهی، در مورد هدایت ناپذیری انسان‌ها مسئولیتی ندارند. انفکاک روح از جسم، در حین خواب نیز به عنوان یک پدیده برگشت پذیر، رخ میدهد! و تحقیق در این خصوص بر عهده متفکّران است )

 سوره زمر، آیه 41 تا 42

إِنَّا أَنزَلْنَا عَلَیْکَ الْکِتَابَ لِلنَّاسِ بِالْحَقِّ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَلِنَفْسِهِ وَمَن ضَلَّ فَإِنَّمَا یَضِلُّ عَلَیْهَا وَمَا أَنتَ عَلَیْهِم بِوَکِیلٍ ﴿٤١ اللَّهُ یَتَوَفَّى الْأَنفُسَ حِینَ مَوْتِهَا وَالَّتِی لَمْ تَمُتْ فِی مَنَامِهَا فَیُمْسِکُ الَّتِی قَضَىٰ عَلَیْهَا الْمَوْتَ وَیُرْسِلُ الْأُخْرَىٰ إِلَىٰ أَجَلٍ مُّسَمًّى إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ ﴿٤٢

ای پیامبر! این کتاب الهی را به منظور هدایت انسان‌ها به حقّ نازل کردیم و پذیرش یا عدم پذیرش رهنمودها و پیام‌های مندرج در آن و اَصل دین باوری را بر عهده خود آن‌ها گذاشتیم تا به اختیار خود، بپذیرند و یا پذیرا نباشند! و اینک تاکید می‌کنیم که: هر که هدایت یافت نفع آن و هرکس به گمراهی شتافت زیان آن بر عهده شخص اوست و تو به عنوان پیامبر خدا پس از تبلیغ رسالت و اتمام حجّت، دیگر در خصوص عدم پذیرش دین باوری و عواقب آن وکیل خلق و نگهبان امّت نیستی.

خداوند منان به هنگام مرگ، ارواح خلق را فرامی‌خواند و این امر، شامل حال افرادی که خوابیده اند نیز میشود و سپس آن را که زمان مرگش فرا نرسیده است روح او را به هنگام بیداری، تا وقت معینی به کالبد وی باز می‌گرداند! و در این کار نیز ادلّه ‌ای از قدرت الهی برای متفکّران، نهفته است که مکتوم نخواهد ماند. زیرا رمزگشایی آن بر عهده آنان است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

خداوندا! هرچند هدایت پذیری و ناپذیری ما انسان‌ها سود و زیانی برای ذات اقدست ندارد ولی بدون شک، مهرورزی و رحمانیتت اینگونه ایجاب می‌کند که توفیق هدایت پذیری ما‌ها بر هدایت‌ناپذیریمان چیره شود و بر تعداد انسان‌های راه یافته، افزوده گردد و لذا از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم بر میزان هدایت‌پذیری ما به گونه ای بیفزایی تا در سبک زندگی معنویمان نقشه راه و رهنمودهای پیامبرانت را درک کرده و به کار بندیم.

آفریدگارا! ما را نیز جزو متفکّرانی قرار بده که در این آیات شریفه پژوهش و رمزگشایی از پدیده روح انسان را بر عهده آنان گذاشته ای (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X