دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 26087
تعداد نوشته ها : 713
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز پنج‌شنبه، هفدهم فروردین ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

دعاهای قرآنی:   

سوره قصص، بخش پایانی آیه 47

رَبَّنَا لَوْلَا أَرْسَلْتَ إِلَیْنَا رَسُولًا فَنَتَّبِعَ آیَاتِکَ وَنَکُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ ﴿٤٧﴾

* پروردگارا! همانگونه که فرموده ای؛ یکی از دلایل بعثت پیامبران، اتمام حجت بر انسان ها است که مبادا خطاهای خود را به حساب عدم بعثت پیامبران بگذارند و بگویند چرا پیامبرانی نفرستادی تا ما را آگاه کنند و ما نیز از آیاتت تبعیت کنیم و در زمره مومنین قرار گیریم.

* آفریدگارا! تو خود می دانی که ما به لطف خودت به دنبال چنین بهانه هایی نیستیم و به قول معصوم (ع) تو را نه از ترس دوزخ و نه به طمع بهشت، عبادت می کنیم و به ساحت مقدست عشق و علاقه می ورزیم بلکه به خاطر آن است که وجود و حضور همیشگیت را شایسته عبادتت تشخیص داده ایم (پروردگارا مارا به این مرحله از شناخت نائل گردان)

سوره مومن (غافر)، آیه 7

الَّذِینَ یَحْمِلُونَ الْعَرْشَ وَ مَنْ حَوْلَهُ یُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَ یُؤْمِنُونَ بِهِ وَ یَسْتَغْفِرُونَ لِلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنَا وَسِعْتَ کُلَّ شَیْءٍ رَّحْمَةً وَ عِلْمًا فَاغْفِرْ لِلَّذِینَ تَابُوا وَاتَّبَعُوا سَبِیلَکَ وَقِهِمْ عَذَابَ الْجَحِیمِ ﴿٧﴾

* ملائک مقرّب الهی در حالیکه دایما به ستایش معبود، مشغولند و به ذات پاکش ایمان و اعتقاد و اعتماد کاملی دارند و هیچ شک و شبهه ای در این خصوص ندارند، برای مومنین دعا می کنند و میگویند: ای پروردگار قادر متعالی که عظمت علم و رحمتت بر همه اشیاء سایه افکنده است توبهه کسانی که به سویت بازگشته اند و رهرو راهت هستند را بپذیر و آنان را از آتش دوزخ، حفظ فرما.

* پروردگارا! ای خالق مهربانی که فرموده ای به ما نزدیکی و درخواست های ما را می بینی و می شنوی و اجابت می فرمایی، به دعای قرآنی ملائک مقربت آمین می گوییم ...  (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).

دسته ها :
X