دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 26094
تعداد نوشته ها : 713
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي
سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 

با عرض سلام  

صبح بسیار زیبای روز شنبه، نوزدهم فروردین ماه 1396 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت 

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان: 

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (در شیوه زندگی اسلامی، انتخاب دوست، زعیم، مدیر، نماینده و رئیس نیز باید با دید توحیدی، صورت گیرد و مومنین همواره باید پرهیزگار باشند ) 

سوره مائده، آیه 57 

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِینَ اتَّخَذُوا دِینَکُمْ هُزُوًا وَلَعِبًا مِّنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ مِن قَبْلِکُمْ وَالْکُفَّارَ أَوْلِیَاءَ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ ﴿٥٧ 

* ای مومنین؛ به هنگام برگزیدن دوست، یارگیری (مدیر مافوق، رئیس انتخابی، زعیم = ولی)، کسانی را که آئین مقدس شما را به شکل‌های مختلفی به تمسخر می‌گیرند، اعم از برخی اقلیت‌های مذهبی تا کسانی که هیچیک از ادیان توحیدی را درک نکرده و اعتقادی به دین و دین باوری ندارند، به هیچ وجه انتخاب نکنید و اگر مومن واقعی هستید همواره پرهیزگار باشید. 

باعنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم: 

* پروردگارا! به ما آنگونه توفیق و شهامتی مرحمت فرما تا بتوانیم در انتخاب دوست، نماینده، رئیس جمهور و هر مورد مشابه دیگر همواره دستور صریح خداوندی را مبنی بر شایسته گزینی اسلامی، اجرا  کنیم و به گونه ای پرهیزگار باشیم که موجبات رضایت ذات اقدست را  فراهم نماییم.

* پروردگارا! در این دوره حسّاس که انتخاب رئیس جمهور، می‌تواند سرنوشت میهن اسلامی را رقم بزند و موجبات تقویت قانون‌گرایی، عدالت محوری و صلح و صفا و یا خدای ناکرده، اضمحلال میهن را فراهم کند؛ در شناسایی و انتخاب فردی، اسلام شناس،‌ جامعه شناس، آشنای به سیاست‌های جهانی و راستگو و درستکار، ما را یاری فرما.

* خداوندا! بیش از پیش کمکمان کن تا اینک که در آستانه مهم‌ترین و سرنوشت سازترین انتخابات میهن عزیزمان قرار گرفته ایم از وسوسه های مخرّب و افزون طلبانه سیاست‌بازان، نیرنگ‌بازان و خائنین به ملک  و ملّت، در امان بوده و با پاکترین نیّات خود، به فردی رای بدهیم که بدون سوگرایی مخربی از تخصّص، تعهّد و تبحُّر کافی برخوردار باشد و زندگی خود را وقف اهداف اصلی انقلاب اسلامی و مجلسین و ساماندهی امور کشور و نه حزب و گروه خاصی نمایند (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X