دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72533
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام 

صبح بسیار زیبای روز جمعه بیست و دوم شهریورماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت.

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: ( یادآوری و شکر نعمت ایمان و تجدید عهد و پیمان الهی و رعایت تقوا و عدالت در قضاوت‌ها و شهادت‌ها و به تبع آن قضاوت صحیح و شهادت عادلانه در فعالیت‌های اجتماعی)

سوره مائده، آیات 7 و 8

وَاذْکُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَمِیثَاقَهُ الَّذِی وَاثَقَکُم بِهِ إِذْ قُلْتُمْ سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ ﴿٧ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ وَلَا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَىٰ أَلَّا تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَىٰ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ ﴿٨

همواره نعمت سلامت، امنیت، ایمان، هدایت، گرایش به معنویات و تامین نیازهای مادی را که خداوند منان به شما ارزانی داشته است و نیز پیمان محکمی را که به صورت تکوینی و یا تشریعی با او بسته اید بیاد آورید! همان پیمانی که حاکی از دریافت وحی الهی و التزام عملی در مقابل احکام و رهنمودهای پروردگار متعال است (امر تو را شنیدیم و اطاعت کردیم). ضمنا پرهیزگار باشید و همواره خود را در پیشگاه الهی و در محضر مبارک او احساس کنید! زیرا او به نیّات قلبی شما آگاه است.

... و به عنوان کسانی که به خدا ایمان آورده اید؛ همواره برای خدا قیام و اقدام نمایید و آنگاه که در جایگاه شاهد و گواه، قرار می‌گیرید به حق و عدالت، گواهی دهید و مبادا عداوت‌های گروهی و جناحی و تعصبات غیرموجه و اختلافات عقیدتی و سلیقه ای، شما را دچار سوگرایی نموده و مانع اجرای عدالت و موجب تجاوز به حقوق دیگران گردد! زیرا این عدالت محوری و اجرای عدالت است که به تقوی، نزدیک تر است و این را نیز بدانید که خداوند منان، نسبت به تمامی حرکات و سکنات شما آگاه است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

آفریدگارا! ای خداوند ایمان و تقوی! و ای پروردگار قضاوت‌های درست و شهادت‌های راستین! توفیق درک خداباوری را به گونه ای و به درجاتی مرحمت فرما تا با بهره گیری از اثرگذاری‌های آموزه های قرآنی، همواره به خاطر تمامی نعمت‌ها و بویژه نعمت سلامتی و امنیت و سرآمد تمامی نعمت‌ها یعنی نعمت ایمان به ذات اقدست، سپاسگزار الطافت باشیم.

خداوندا! بیش از پیش کمکمان کن تا از وسوسه های مخرّب و افزون طلبانه سیاست ‌بازان، نیرنگ‌بازان و خائنین به ملک و ملت، در امان باشیم و صفات ناپسندمان را به قربانگاه ببریم.

بارالها! کمکمان کن تا هرگز عدالت پیشگی را به پای عواطف و احساسات برخاسته از نفسانیاتمان قربانی نکنیم و در پیشگاه کبریائیت از قضاوت و شهادت ناحق و ترور شخصیتی دیگران بپرهیزیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X