دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72515
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز یک‌شنبه بیست و چهارم شهریورماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

دعاهای قرآنی:  

سوره قصص، بخش پایانی آیه 47

رَبَّنَا لَوْلَا أَرْسَلْتَ إِلَیْنَا رَسُولًا فَنَتَّبِعَ آیَاتِکَ وَنَکُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ ﴿٤٧﴾

پروردگارا! همانگونه که فرموده ای؛ یکی از دلایل بعثت پیامبران، اتمام حجت بر انسان ها است تا مبادا خطاهای خود را به حساب عدم بعثت پیامبران بگذارند و بگویند چرا پیامبرانی نفرستادی تا ما را آگاه کنند و ما نیز از آیاتت تبعیت کنیم و در زمره مومنین قرار گیریم.

آفریدگارا! تو خود می دانی که ما به لطف خودت به دنبال چنین بهانه هایی نیستیم و به قول معصوم (ع) تو را نه از ترس دوزخ و نه به طمع بهشت، عبادت می کنیم و به ساحت مقدست عشق و علاقه می ورزیم بلکه به خاطر آن است که وجود و حضور همیشگیت را شایسته عبادت تشخیص داده ایم (پروردگارا مارا به این مرحله از شناخت نائل گردان)

سوره مومن (غافر)، آیه 7

الَّذِینَ یَحْمِلُونَ الْعَرْشَ وَ مَنْ حَوْلَهُ یُسَبِّحُونَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَ یُؤْمِنُونَ بِهِ وَ یَسْتَغْفِرُونَ لِلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنَا وَسِعْتَ کُلَّ شَیْءٍ رَّحْمَةً وَ عِلْمًا فَاغْفِرْ لِلَّذِینَ تَابُوا وَاتَّبَعُوا سَبِیلَکَ وَقِهِمْ عَذَابَ الْجَحِیمِ ﴿٧﴾

ملائک مقرّب الهی در حالی که دایما به ستایش معبود، مشغولند و به ذات پاکش ایمان و اعتقاد و اعتماد کاملی دارند و هیچ شک و شبهه ای در این خصوص ندارند، برای مومنین دعا می کنند و میگویند: ای پروردگار قادر متعالی که عظمت علم و رحمتت بر همه اشیاء سایه افکنده است; توبه کسانی که به سویت بازگشته اند و رهرو راهت هستند را بپذیر و آنان را از آتش دوزخ، حفظ فرما.

پروردگارا! ای خالق مهربانی که فرموده ای به ما نزدیکی و درخواست های ما را می بینی و می شنوی و اجابت می فرمایی، به دعای قرآنی ملائک مقربت آمین می گوییم ... (صفحه اصلی کتب الکترونیک ). دسته ها :
X