دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72527
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز پنج‌شنبه، چهارم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (مجموعه ولایت خدا و پیامبر و امام و مومنین، تشکیلات حزب خدا را تشکیل میدهد! همان حزبی که همواره پیروز است)

سوره مائده آیات 55 و 56

إِنَّمَا وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَ هُمْ رَاکِعُونَ ﴿٥٥ وَ مَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ ﴿٥٦

بدون شک، خداوند و پیامبر و مومنینی که در حالت رکوع، زکات می پردازند ولایت و زعامت شما را بر عهده دارند و کسی که خدا و پیامبر و مومنین را ولیّ و زعیم خود قرار دهد در حزب خداوند، عضویت خواهد داشت و این در حالی است که حزب خدا پیروز است و این پیروزی به واسطه آن است که مومنینی عضو آن هستند که ” با پیوستگی به ولایت خدا و رسول و مؤمنان، بر همه موانع و تضادها غلبه می‌کنند “.

باعنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! تو خود آگاهی که آنچه که محمد (ص) آورد؛ نامی جز ”اسلام“ نداشته و ندارد و تشیع و تسنن، زاییده فکر ما بندگان متفرّق و جدایی طلب است ولی از آنجا که در آیه 55، ولایت و زعامت انسان‌ها را مختص خدا، پیامبر، امام علی (بنا به روایات مختلف) دانسته و در تداوم آن، مومنین را معرفی فرموده و مجموعه خدا، پیامبر و مومنین را ”حزب خدا“ نامیده ای (آیه 56) به ما نیز لیاقت و توفیق عضویت در این حزب که نامی جز ”اسلام“ ندارد و قطعا شامل نورانی ترین اشعه های خورشید فروزان این دین مبین است را مرحمت فرما. عضویت در ”حزب خدا“ را. تا همواره جهت محول نمودن مسئولیت ولایت و زعامت امور سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و برگزیدن نمایندگان و مسئولینی که در اینگونه امور فعالیت خواهند داشت، کسانی را برگزینیم که جزو مومنین و در مسیر خدا و پیامبر اعظم و در التزام عملی نسبت به سبک زندگی اسلامی، سرآمد دیگران باشند.

خداوندا! دورى هر ناخوشایندى را که آغازش، خشم تو است و نیل به هر محبوبى که آغازش رضاى تو است را از پیشگاه مقدست خواستاریم، پس سرانجام ما را قرین بخشش بی پایان خودت قرار بده. اى سرچشمه نیکى‌ها (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X