دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61446
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز پنج‌شنبه، یازدهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (خداوند، خریدار مومنین است، در تجارت بین مومنین و خداوند، سود کلانی نصیب مومنین خواهد شد )

سوره توبه، آیه 111

إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاةِ وَالْإِنجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَىٰ بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیْعِکُمُ الَّذِی بَایَعْتُم بِهِ وَذَٰلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ ﴿١١١﴾

 خداوند منان، در مقابل بهشتی که به مومنین، مرحمت می فرماید، خریدار اموال و اَنفُس آنان است. این مومنین کسانی هستند که کاملا مطیع مشیت و امر الهی هستند، به گونه ای که در صورت لزوم، در راه او  کارزار میکنند و فتنه گران غیرقابل اصلاح و بَرهم زننده امنیت اجتماعی را از پا در می آورند و یا در راه تحقق این آرمان اجتماعی، کُشته می شوند و وعده الهی در مورد آن ها، کاملا جدّی و قطعی است به گونه ای که موضوع آن نه تنها در قرآن، بلکه در تورات و انجیل نیز مطرح شده است.

بنابراین؛ بشارت باد بر کسانی که به عهد و پیمانی که با خداوند بسته اند پایبند بوده و در این سرمایه گذاری، سود فراوانی نصیب آنان گردیده و به فیض بزرگی دست می یابند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

ای آفریدگار توانا! و ای خالق بی همتا!، تمامی وجودمان متعلق به ذات اقدس خودت می باشد. بنابراین توفیق خدمات و عبادات خالصانه تری را مرحمت کن تا با قابلیت بیشتری در آنچه آن را تجارت بین خدا و مومنین نامیده ای در پیشگاهت شرمنده نشویم و کالای باارزشی را جهت پیشکش، داشته باشیم و این اعتماد به نفس را نیز داشته باشیم که مقام کبریائیت را خریدار کالایی بدانیم که خود به ما عطا فرموده ای و تحت چنین شرایطی بگوییم؛ اموال و انفُس ما قابل بزرگواریهای شما را ندارد!. شرط اهدای جَنّاتی که وعده آن را داده اید را بردارید! همان توفیق زیستن به سبک زندگی معنوی ای که منجر خودسازی، جامعه سازی و رضایتمندی ذات اقدستان شده است ما را کافی است (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X