دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61473
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز جمعه، دوازدهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (ترک تمامی ناپسندی‌ها، انجام عبادات یومیه، امر به معروف و نهی از منکر و پاسداری از حدود شرع مقدس )

سوره توبه، آیه 112

اَلتَّائِبُونَ الْعَابِدُونَ الْحَامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاکِعُونَ السَّاجِدُونَ الْآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّاهُونَ عَنِ الْمُنکَرِ وَالْحَافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ ﴿١١٢

مومنین و پاسداران مرزهای عقیدتی، شامل کسانی هستند که در سبک زندگی معنویشان، از تمامی پندارها، گفتارها و رفتارهای ناشایست برای همیشه دوری جُسته، عالَم را محضر خدا دانسته با تمامی افکار و اَعمال خود، عملا به حمد الهی مشغولند و واجباتی همچون روزه و نماز را با خلوص نیّت به جا می آورند و مراقب اَعمال نیک و بد دیگران نیز می‌باشند و در مقابل آن حساسند؛ به گونه ای که به منظور توسعه دامنه نیکی‌ها و محدود کردن دامنه بدی‌ها و استقرار امنیت اقتصادی، اجتماعی ... و فرهنگی، به امر به معروف و نهی از منکر می پردازند. پس ای پیامبر، به کلیه کسانی که دارای چنین صفات و ویژگی های خداپسندی هستند و سبک زندگی معنویشان را اینگونه برنامه ریزی نموده اند بشارت دِه.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم

پروردگارا! ای قادر متعال! و ای پناه و ملجاء ما!؛ به ما توفیق پاسداری از حدود شرع مقدس و پرداختن به نماز، روزه و امر به معروف را مرحمت فرما تا بشارتی که در این آیه شریفه  وعده آن را داده ای نصیبمان شود.

آفریدگارا! توفیق خودسازی و تقوا را در حد اعلای ممکن، نصیب ما کن تا گرایش عملیمان به سمت آنچه که ”معروف“ نامیده ای باشد و همواره از آنچه که ” مُنکَر“ نامیده ای دوری جوییم و با التزام عملی خود و  نه فقط با زبان و قلم، به امر به معروف و نهی از منکر بپردازیم.

پروردگارا! در این روزها که توطئه‌ های داخلی و خارجی و نقشه های شیطانی، میهن عزیزمان را تهدید کرده و نار توطئه و تطاول به خاندان ایران و ایرانی می افکند بیش از پیش از پیشگاه کبریائیت کمک می‌خواهیم تا ضمن مقاومت و گرایش به راه حل‌های حکیمانه و موعظه آمیز، خود را برای جدال اَحسَن نیز مهیّا سازیم  ... (ادْعُ إِلَى سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَجَادِلْهُم بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِیلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِینَ - قرآن).(صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X