دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61488
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز شنبه، سیزدهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (پیامبر مهرورزی ها طاقت رنج و دشواری انسان‌ها را ندارد، نسبت به هدایت انسان‌ها حریص است و با مومنین، مهربان می‌باشد )

سوره توبه، آیه 128

 لَقَدْ جَاءَکُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِکُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُم بِالْمُؤْمِنِینَ رَءُوفٌ رَّحِیمٌ ﴿١٢٨

(خداوند منان می فرماید) برای هدایت شما انسان ها پیامبری را از بین خودتان انتخاب و مبعوث کردم. یکی از صفات بارز این انسان برگزیده این است که طاقت مشاهده رنج و مشقت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ـ عقیدتی و سایر رنج‌های شما را ندارد و به همین دلیل نسبت به هدایت شما حریص است و تمامی سعی خود را مبذول می دارد تا بلکه شما انسان ها در سبک زندگی خود، راه نیکی‌ها را برگزینید و جاده آگاهی و عدالت و سایر صفات نیک انسانی را بپیمایید و در این راستا خیر دنیا و عُقبی را نصیب خودتان نمایید و صفت دیگر او این است که نسبت به مومنین، بسیار مهربان می‌باشد.

معنی عَنِتُّمْ ، ماضی عنت: سختی، گرفتاری، فساد، مصیبت، هلاکت و نقص در اندیشه (پرتوی از قرآن. ص 984).

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی و پیامبر مهر و رحمت او مسئلت می نماییم:

ای پیامبر مهربان! اولا از این که ما را به امر الهی به دین مبین اسلام، هدایت فرموده ای سپاسگزاریم و در این که در آن جهان، شفیع امت خود، خواهی بود شکی نداریم ولی در پیشگاه الهی از محضر شریفت می‌خواهیم که در این جهان نیز بار دیگر مهر و محبت خودت را برای تمامی انسان ها و بلکه همه کائنات به نمایش بگذاری و به امر الهی آبی بر این آتش فتنه های جهانی که در کل دنیا و بویژه در ایران، عراق، سوریه، مصر، بحرین، یَمَن و ... به جان مسلمین انداخته اند آب رحمتی را بریزی و صلح و صفای توام را عدالت خواهی و عدالت گرایی را جایگزین این همه قتل و غارت و بی عدالتی نمایی.

آفریدگارا! به بزرگواری خودت سوگند که ما را هرگز به گونه ای به خودمان وانگذاری که تمامی اشتباهات تکرارپذیرمان و کلیه خطاهای کوچک و بزرگمان را به حساب این و آن بگذاریم و از اصلاح خود، غافل گردیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X