دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61444
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز یک‌شنبه، چهاردهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (قرآن دستورالعمل سبک زندگی سالم دینی و هدایت و رحمت برای مومنین است )

سوره یونس، آیه 57

یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءَتْکُم مَّوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّکُمْ وَ شِفَاءٌ لِّمَا فِی الصُّدُورِ وَ هُدًى وَ رَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ ﴿٥٧

ای مردم! قرآن را به عنوان دستورالعمل زندگی سالم و شفای وسوسه های نفسانی و کسالت‌ها و ناخوشی‌ها و بیماری‌های فکری شما نازل کردیم. این همان کتابی است که هدایت کننده و مایه رحمت کسانی است که ایمان آورده اند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! از این که قرآن را کتاب سَبک زندگی سالم و معنوی انسان‌ها و رحمت و شفای افکار پلید و ضد انسانی، مقدّر کرده و نازل فرموده ای از تو سپاسگزاریم و از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم توفیق مطالعه و درک پیام های قرآنی و عمل به آن را به شیوه موثری به ما مرحمت فرمایی تا در بُعد ”سلامت معنوی“ به گونه ای ارتقاء یابیم که همانگونه که خود فرموده ای برای ما مایه رحمت و شفا و اصلاح کج اندیشی‌ها، کج روی‌ها و ناهنجاری‌های فکری، ذهنی و اجتماعیمان باشد.

خداوندا! قرآن و درک و فهم و عمل به آن را، اسلام را، راستی و درستی را ... و روحیه عدالت خواهی را از ما نگیر و در ما تقویت فرما.

آفریدگارا! قدم های ما را در دین خودت استوار گردان و دل‌های ما را پس از آنکه به نور هدایتت روشن نمودى از گمراهی مجدد، محفوظ بدار و درود فرست بر محمّد (ص) و خاندان او و ما را از پیروان و عاملین به احکام و رهنمودهای او قرار ده و جزو همگروه های او محشور گردان.

الهی فضل خود را یار ما کُن

زرحمت یک نظر در کار ما کُن (الهی نامه عطار) (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X