دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61462
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه، پانزدهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (مطالعه حکایت های قرآنی باعث ثبات عقیده و استواری قدم ها می‌شود، نوآموزی و بازآموزی مومنین در این سوره ).

سوره هود، آیه 120

وَ کُلًّا نَّقُصُّ عَلَیْکَ مِنْ أَنبَاءِ الرُّسُلِ مَا نُثَبِّتُ بِهِ فُؤَادَک وَ جَاءَکَ فِی هَـٰذِهِ الْحَقُّ وَ مَوْعِظَةٌ وَ ذِکْرَىٰ لِلْمُؤْمِنِینَ ﴿١٢٠

(خداوند در این آیه می فرماید) ای پیامبر در این قرآن، اخبار پیامبران گذشته را برایت روایت می کنیم تا از یک طرف با رنج‌ها و مشقّت‌هایی که در راه ابلاغ پیام الهی متحمّل شدند و از طرف دیگر با پیروزی‌های مکرر حق بر باطل در طول تاریخ ادیان الهی آشنا شوی و با خاطری آسوده و قدم های استوار به رسالت خود که ادامه رسالت سایر پیامبران الهی و هدف اصلی آن هدایت انسان ها است ادامه دهی و از این واقعیت نیز باخبر شوی که هیچ تفاوتی بین رسالت پیامبران الهی وجود ندارد (لانُفَرِّقُ بَینَ اَحَد مِن رُسُلِه) و هدف همه آنان سوق دادن انسان‌ها به صیرورت الی الله بوده است و در همین راستا آن چه که در این سوره بر تو نازل می کنیم برخی از دستورالعمل های سبک زندگی معنوی و تذکر و یادآوری ای برای مومنین است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! توفیق مطالعه و درک سیره و روش پیامبرانت را مرحمت فرما تا به واسطه آن و عمل به دستوراتی که به آن بزرگواران، وحی فرموده ای با قدم های ثابت و محکمی به زندگی مادّی و معنوی خود بپردازیم و با مطالعه دقیق قرآن، بیش از پیش با رسالت همه پیامبران توحیدی، آشنا شویم و از رهنمودها و یادآوری های ذات اقدست که توسط آنان ابلاغ شده است بهره مند گردیم.

خداوندا! توفیق مطالعه عمیق و بی طرفانه و بدون سوگرایی خاصی را در خصوص حقایق تاریخی به ما مرحمت کن تا از رفتارهای صحیح و پندآموز گذشتگان، درس گرفته و اقتباس نماییم و از رفتارهای انحرافی آنان که منجر به انحطاط و انقراض بسیاری از تمدّنهای گذشته گردیده است عبرت‌های لازم را کسب کنیم و تاریخ زمان خود را با بهره گیری از این آموخته ها به درستی بسازیم و آنچه را که ساخته ایم به درستی و با امانت داری کامل در پیشگاه کبریائیت بنگاریم تا آیندگان نیز چنین کنند و آنان نیز از تجربیات نسل معاصر، باخبر شوند و این روند را ادامه دهند!. (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X