دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 61446
تعداد نوشته ها : 961
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه، شانزدهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (پیامبران نیز افرادی نظیر سایر انسان‌های دیگر هستند، هر برهانی که پیامبران ارائه می‌دهند از جانب حق است، مومنین باید با دمیدن روح معنویت در کالبد فعالیت‌های خود، همواره بر قدرت، رحمت و عظمت خداوند منان تکیه کنند )

سوره  ابراهیم، آیه 11

قَالَتْ لَهُمْ رُسُلُهُمْ إِن نَّحْنُ إِلَّا بَشَرٌ مِّثْلُکُمْ وَ لَـٰکِنَّ اللَّهَ یَمُنُّ عَلَىٰ مَن یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَ مَا کَانَ لَنَا أَن نَّأْتِیَکُم بِسُلْطَانٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَ عَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ ﴿١١

پیامبرانی که برای هدایت انسان ها از جانب خداوند، مبعوث شده اند بارها به امت خود گفته اند: ما نیز انسان هایی همچون شماها هستیم ولی پروردگار قادر متعال براساس حکمت بالغه خود بر ما منت نهاده و این رسالت عظیم را بر عهده مان گذاشته است و ما در رسالت خود کاملا تحت امر الهی هستیم و این اجازه را نداریم که خودسرانه و به میل خود برای شما برهانی بیاوریم و هر برهانی که می آوریم از جانب پروردگار توانا است و همواره بر خدا توکل می کنیم، چرا که مومنین باید همیشه به خدا متّکی باشند.

 با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای خداوند قادر متعال! از این که بر ما منّت نهاده و پیامبرانی را برای هدایت و آموزش شیوه های زندگی معنوی ما انسان‌ها مبعوث فرموده ای سپاسگزاریم.

آفریدگارا! به ما کمک کن تا با دمیدن روح معنویت در کالبد فعالیت‌های فکری و بدنی و تکیه بر قدرت لایزال خداوندی، یعنی توکّل به ذات اقدست به تقویت، تصحیح و تکمیل نیروی کاری و امور دنیوی و اخروی خود و جامعه توحیدیمان بپردازیم.

 خداوندا! توفیق جدیّت در کارها، صداقت در رفتارها و مهربانی در ارتباطات را بیش از پیش نصیب ما بگردان تا همواره در مسیر عدل و عدالت و خردورزی، حرکت کنیم و به صیرورت الی الله بپردازیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X