دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72616
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز پنج شنبه، هیجدهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (قرآن، هدایت کننده به پایدارترین راه ها است، قرآن بشارت دهنده مومنین است. همان کسانی که از آن ها رفتار نیک سر می‌زند و پاداش نفیس الهی در انتظار آنان است )

سوره اَسراء، آیه 9

إِنَّ هَـٰذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا کَبِیرًا ﴿٩

این قرآن، انسان را به پایدارترین، استوارترین، بی تزلزل ترین و امن ترین راه و بی زوالترین مقصد، هدایت می‌کند و بشارت دهنده مومنین است. همان کسانی که کردارشان نیک است و پاداش بسیار نفیسی از پیشگاه الهی در انتظار آنان است.

هدایت بغایات هم استعدادها را هر چه بیشتر بکار می اندازد و قوای بشری را در راه خیر و صلاح پیش میبرد، هم آنچه مسخر آدمی میگردد در راه کمال و امنیت بکار میرود، این همان طریق اقوم است که از هیچ مکتب و کتابی جز مکتب پیامبران و قرآن ساخته  نیست.« إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ ».

قرآن چون کتاب هدایت عموم است همه میتوانند در پرتو هدایت آن قرار گیرند. کتابی که آیات آن مانند امواج نور و نسیم هوا در قرون متوالی و در میان ملل مختلف و در فواصل شب و روز تلاوت میشود برای همین است که عموم را از محدودیت محیط و زمان برهاند و چشم ها را باز کند و جهاز تنفس معنوی را در معرض نسیم پاک قرار دهد.

راسخین در علم و متخصصین در آن، مشار الیه اشارات دور و نزدیک را مینمایانند و رموز آن را می گشایند و متشابهات را تأویل و فروع را از اصول محکم استنباط میکنند (پرتوی از قرآن).

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای یگانه بی همتا، ما را جزو علاقمندان به مطالعه و فهم آیات قرآن و عاملین به احکام آن قرار بده تا به واسطه تغییر رفتاری که در ما ایجاد می‌شود به پایدارترین و کامل ترین شیوه های زندگی، هدایت گردیم و شایستگی پاداش نفیسی که در این آیه شریفه وعده داده ای را کسب نماییم و آنگاه در حالی که آن اجر کبیر و آن پاداش بی مانند را دریافت کرده ایم به پیشگاه کبریائیت عرض کنیم؛ خدایا خدمات ناقابل ما را قابل کن و قبول فرما و در ادامه راه نیز توفیق بیشتری مرحمت فرما تا نه به طمع پاداش بیشتر بلکه با هدف کسب معرفت افزونتر و تقرّب بیشتر به ذات اقدست به صیرورت الی الله بپردازیم  (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X