دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72514
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز جمعه، نوزدهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (سعی و کوشش مادی و معنوی اهل ایمان، خوشبختی دنیوی و نیک فرجامی اخروی را در پی خواهد داشت)

سوره اَسراء، آیات 18 و 19

مَّن کَانَ یُرِیدُ الْعَاجِلَةَ عَجَّلْنَا لَهُ فِیهَا مَا نَشَاءُ لِمَن نُّرِیدُ ثُمَّ جَعَلْنَا لَهُ جَهَنَّمَ یَصْلَاهَا مَذْمُومًا مَّدْحُورًا ﴿١٨ وَ مَنْ أَرَادَ الْآخِرَةَ وَ سَعَىٰ لَهَا سَعْیَهَا وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَـٰئِکَ کَانَ سَعْیُهُم مَّشْکُورًا ﴿١٩

کسانی که دنیا را برگزینند و برای نیل به اهداف مادی خود به هر اقدام نامشروع و حق الناسی دست بزنند، اراده و حکم پروردگار قادر متعال، دائر بر این نیست که مانع موفقیتشان شود ولی از آنجا که چنین شیوه غیرعادلانه و نادرستی را برای زیستن خود برگزیده اند، سرانجام خوبی در انتظار آنان نخواهد بود، بلکه نهایتا نکوهیده و مطرود، به دوزخی خواهند افتاد که با دست خودشان ساخته اند.

ولی کسانی که قصد آخرت کنند و در این راستا کوشش نمایند و در عین حال مومن باشند سعی آنان به نتایج درخشان و جاویدی که خیر دنیا و آخرت را در بر دارد، منجر خواهد شد.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای خدای قادر متعال، به ما چنان بصیرتی مرحمت فرما تا اگر حتی دنیا را انتخاب می کنیم، عُقبی را فراموش نکنیم و اگر آخرت را برمی‌گزینیم از امور مشروع دنیوی، غافل نمانیم و به مصداق آیه شریفه ”رَبَّنا آتِنا فِی الدنیا حَسَنَه وَ فِی الاخِرَه حسنه “ که آن را روزی چند بار در قنوت نمازهای یومیه، قرائت می کنیم، جزو بندگان متعادلی باشیم که دنیایی سالم و آخرتی خداپسندانه داشته باشیم.

آفریدگارا! بیش از پیش کمکمان کن تا با تکیه بر ایمان هرچه آگاهانه تر و صادقانه تری در راه تحقق پندار‌های صحیح و سازنده، گفتارهای مفید و مهرورزانه و رفتارهای متین و کارآمد،  تلاش کنیم و در تمامی حالات، منافع جمع را بر منافع شخصی خود ترجیح داده و بدینوسیله به صیرورت الی الله، بپردازیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X