دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72531
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز شنبه، بیستم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (قرآن کتابی است که هیچ انحرافی در آن یافت نمیشود، بشارت دهنده مومنین است، پاداش بزرگی را به مومنین نوید میدهد، بخشی از پاداش ویژه مومنین، قرار گرفتن دایمی و نه موقتی در جوار رحمت پروردگار است )

سوره کهف، آیات 1 تا 3

الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِی أَنزَلَ عَلَىٰ عَبْدِهِ الْکِتَابَ وَ لَمْ یَجْعَل لَّهُ عِوَجًا ﴿١ قَیِّمًا لِیُنذِرَ بَأْسًا شَدِیدًا مِن لَّدُنْهُ وَ یُبَشِّرَ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا حَسَنًا ﴿٢﴾ مَّاکِثِینَ فِیهِ أَبَدًا ﴿٣

سپاس خدایی را که کتاب بدون انحرافی به نام قرآن را بر بنده خود محمد (ص) نازل کرده است. کتاب استواری که از یک سو از عقوبت سختی که در انتظار خطاکاران است خبر می‌دهد و از سوی دیگر مومنین را به پاداش بزرگی که به واسطه اعمال نیکشان در انتظار آن‌ها است نوید می‌دهد و این که مومنین، به صورت دایمی و جاودانه در جوار رحمت الهی خواهند ماند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای مهربان ترین مهربانان! به شکرانه این که اصول، قوانین و دستورالعمل‌های سبک زندگی معنوی را از طریق آیات قرآن بر پیامبر ما نازل کرده و به ما ابلاغ فرموده ای تورا می ستاییم و به خاطر پاداش بزرگی که به مومنین، وعده داده ای از تو سپاسگزاریم و از پیشگاه کبریائیت می خواهیم که ما را در راه عمل کردن به احکام الهی موفق گردانی تا جزو مومنین واقعی باشیم و همانگونه که در این آیات شریفه وعده آن  را داده ای به عنوان باشکوه ترین و بهترین پاداش، همواره در جوار رحمتت قرار گیریم.

خداوندا! از آن جا که بهترین و موثرترین شیوه های آموزشی سبک زندگی معنوی را آموزش عملی با رفتار صحیح و تکرارپذیر، تشکیل می‌دهد! از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم چنان توفیقی به ما مرحمت فرمایی تا با مطالعه عمیق قرآن و عمل به رهنمودهایت کلیه رفتارهای فردی و اجتماعیمان را اصلاح کنیم و موجبات خوشبختی، احساس امنیت و رستگاری خود و دیگران را فراهم نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X