دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72541
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز یک‌شنبه بیست و هشتم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (جزء اصلی ایمان را التزام عملی به احکام الهی و نه فقط اعتراف به دین باوری، ‌تشکیل میدهد، رستگاری و کامیابی نصیب مومنین خواهد شد )

سوره نور، آیات 47 و 51 و 52

وَیَقُولُونَ آمَنَّا بِاللَّهِ وَبِالرَّسُولِ وَأَطَعْنَا ثُمَّ یَتَوَلَّىٰ فَرِیقٌ مِّنْهُم مِن بَعْدِ ذَٰلِکَ وَ مَا أُولَـٰئِکَ بِالْمُؤْمِنِینَ ﴿٤٧

إِنَّمَا کَانَ قَوْلَ الْمُؤْمِنِینَ إِذَا دُعُوا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ لِیَحْکُمَ بَیْنَهُمْ أَن یَقُولُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا وَأُولَـٰئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿٥١ وَ مَن یُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ یَخْشَ اللَّهَ وَ یَتَّقْهِ فَأُولَـٰئِکَ هُمُ الْفَائِزُونَ ﴿٥٢

گروهی که در گفته های خود اظهار مسلمانی و ایمان به خدا و پیامبر و اطاعت از احکام الهی می نمایند ولی در عمل، از همگروهی های خود جدا می شوند جزو مومنین به حساب نمی آیند. چرا که؛ که مومنین واقعی کسانی هستند که وقتی به سوی خدا خوانده می شوند تا احکام الهی را بر آنان جاری نمایند، ضمن اظهار و اعتراف به این که ندای الهی را شنیده ایم و اطاعت می کنیم در عمل نیز نشان خواهند داد که نسبت به این احکام، ملتزم هستند و بدینوسیله رستگاری را از آن خود می کنند و شکی نیست که کسانی که از خدا و پیامبر او اطاعت کنند و از ذات اقدس الهی پروا داشته باشند و تقوا را پیشه خود نمایند در هر دو جهان، کامیاب خواهند بود.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای آفریدگار بی همتا! تقوای ما را چنان تقویت فرما که ظاهر و باطنمان متفاوت نباشد و چنان توفیقی مرحمت فرما تا آموزه های قرآنی، اثرگذار واقع شود و چنان تحولی در ما ایجاد کند که اعمالمان موجب رضای الهی باشد و احکام الهی، پایه و اساس سبک زندگی عقیدتیمان را تشکیل دهد.

ای معبود ما! اطاعت آگاهانه از رهنمودهای پیامبرت را به گونه ای نصیب ما فرما که لحظه به لحظه بر عمق تقوای ما افزوده شود و کامیابی ای که در این آیات وعده آن را داده ای در سایه التزام عملی به آنچه که وحی فرموده ای، نصیب ما گردد.

خداوندا! آنگونه که خود، فرموده ای؛ پیامبر عالیقدرمان محمد امین (ص)، تکمیل کننده مکارم اخلاق، بوده است و لذا از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم دو صفت امانت داری و خلق نیکو که از صفات نیک آن حضرت بوده است را نصیب ما کُنی تا با امانت داری هرچه تمامتر و اخلاق عمومی و تخصصی هرچه خدایی تر، وظایف محوله را در قبال خود و جامعه توحیدیمان به انجام رسانیم و موجبات خوشنودی پیامبر عالیقدرمان را فراهم نماییم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X