دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72502
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز دوشنبه بیست و نهم مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (قرآن به عنوان کتاب سبک زندگی معنوی، کتابی است که برای مومنین هدایت و بشارت است، مومنینی که اهل نماز، زکات و اعتقاد راسخ به روز رستاخیز هستند)

سوره نمل، آیات 1 تا 3
طس تِلْکَ آیَاتُ الْقُرْآنِ وَ کِتَابٍ مُّبِینٍ ﴿١ هُدًى وَ بُشْرَىٰ لِلْمُؤْمِنِینَ ﴿٢﴾ الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّکَاةَ وَ هُم بِالْآخِرَةِ هُمْ یُوقِنُونَ ﴿٣

آیاتی که در پیش رو دارید آیات قرآنی است که حاوی احکام، پیام‌ها و رهنمودهای روشن و آشکاری می‌باشد. همان کتابی که برای مومنین، هدایت و بشارت است. همان کسانی که به طور مرتب و منظم و با خلوص نیت و اعتقادی راسخ در پیشگاه الهی، نماز را به عنوان یک وسیله ارتباطی یعنی ارتباط با خالق، برپا می دارند و بدینوسیله با پروردگار قادر متعال به گفت و گو می پردازند و در عین حال مالیات اموال خود (زکات) را نیز به عنوان یک عبادت ارتباطی دیگر یعنی ارتباط با خلق، به حکومت اسلامی پرداخت می‌کنند و نسبت به زندگی جاوید و برپایی قیامت، اعتقاد راسخ و یقین کاملی دارند و لذا مثل این است که دستی در دست خدا و دستی در دست خلق، دارند و در یک حرکت، گروهی با یقین کامل، از طرفی جامعه امن توحیدی را می‌سازند و از طرف دیگر، به سوی زندگی جاوید و حیات پایدار، حرکت می‌کنند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

پروردگارا! ای قادر متعال! از این که قرآن را به عنوان کتاب راهنمای سبک زندگی عقیدتی ما انسان‌ها، نازل فرموده ای و پیام ها و رهنمودها و احکام خود را بوسیله آن ابلاغ کرده و آن را مایه هدایت و بشارت مومنین قرار داده ای از تو سپاسگزاریم و صادقانه از پیشگاه کبریائیت درخواست می کنیم لیاقت آشنایی کامل با قرآن، درک معانی آن و عمل به رهنمودهایت را بیش از پیش به ما مرحمت فرمایی. همچنین از تو می خواهیم که جزو برپاکنندگان دایمی نماز و پرداخت کنندگان مالیات اسلامی باشیم و التزام عملی ما به گونه ای باشد که نشان دهنده یقین و باورمان به روز رستاخیز باشد (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X