دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72525
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز سه شنبه سی ام مهرماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیاتی از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (مومنین، جلوه های جمال حق را در خلقت زمین و آسمان‌ها نظاره می‌کنند و در سبک زندگی دینی خود اهل مطالعه قرآن و ادای نماز می‌باشند تا با الهام از آن آموزه ها و این خودسازی‌ها در مقابل ارتکاب بسیاری از اعمال خلاف و ناشایستگی ها مصون گردند )

سوره عنکبوت، آیات 44 و 45

خَلَقَ اللَّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ بِالْحَقِّ إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَةً لِّلْمُؤْمِنِینَ ﴿٤٤ اتْلُ مَا أُوحِیَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاةَ إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنکَرِ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ﴿٤٥

خداوند قادر متعال، آسمان ها و زمین را براساس حکمت بالغه خویش، به حق آفریده است و در این آفرینش شگفت آور، نشانه هایی برای اهل ایمان وجود دارد. به گونه ای که افراد با ایمان می توانند جلوه های جمال حقتعالی را در عظمت و دقت نظام آفرینش ببینند و آثار وجود خالق را بیابند.

ای پیامبر خدا! به عنوان الگو،‌ اسوه و هدایت کننده این امت و به منظور دستیابی به اصول، مبانی و دستورالعمل‌های سبک زندگی معنوی، این کتاب الهی را بخوان و نماز را به منظور اتصال و ارتباط با خالق، برپا دار تا امّت نیز به تبعیت از پیشوای خود، چنین کنند. زیرا نماز، شماها را از ناشایستگی ها و زشتکاری ها باز می دارد.

*... و این را نیز بدان که اهمیت یاد خدا در تمامی پندارها، گفتارها و رفتارها از هر کار دیگری مهم تر و واجب تر است! چرا که با یاد خدا انسان، خود را همواره در محضر خالق، احساس می‌کند و تمامی حرکات و سکنات او از صافی نظارت، لطف و رحمت و رضایت آفریدگار قادر متعال، عبور می نماید.

  با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

خداوندا تو را به حق آن لحظاتی که با حکمت بالغه و نقشه ازلی خود، زمین و آسمان ها را آفریده ای سوگند می دهیم که نیرو، توان و لیاقت درک عظمت هستی را به ما مرحمت کنی تا همواره جلوه های جمالت را در آن نظاره کنیم و خود را در محضر کبریائیت احساس نماییم. همچنین توفیق خردمندانه و پژوهشگرانه مطالعه قرآن و برپایی نماز را عنایت فرما تا در سایه این عبادت یومیه، همواره از فحشا و منکر، به دور بوده و در تمامی حالات، به یادت باشیم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X