دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72543
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح بسیار زیبای روز چهارشنبه، اوّل آبان‌ماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (خداوند، پیروزی و موفقیت مومنین را حق مسلم آن‌ها دانسته و وعده نصرت آنان را داده است )

سوره روم، آیه 47

وَ لَقَدْ أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِکَ رُسُلًا إِلَىٰ قَوْمِهِمْ فَجَاءُوهُم بِالْبَیِّنَاتِ فَانتَقَمْنَا مِنَ الَّذِینَ أَجْرَمُوا وَ کَانَ حَقًّا عَلَیْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِینَ ﴿٤٧

ای پیامبر، قبل از تو نیز پیامبرانی را برای هدایت اُمّت‌هایشان مبعوث کردیم و آنان نیز با معجزات و آیات هدایتگر الهی به هدایت مردم پرداختند. ولی همواره دو اتفاق متضاد، رخ می‌داد. یعنی عده ای پند نگرفتند و هدایت نشدند و برخلاف نوامیس الهی قدم برداشتند و در ورطه ای که راه آن را به اختیار خود، برگزیده بودند، سقوط کردند و عده ای مومنین جامعه بودند که براساس پیروی از رهنمودهای پیامبران و برگزیدن سبک زندگی معنوی، راه درستی را انتخاب و مسیر صحیحی را طی کردند و به جایگاهی رسیدند که شایستگی پیروزی و نصرت الهی را احراز کردند. چرا که یاری مومنین، حقی است که خداوند قادر متعال، وقوع آن را مقدّر فرموده و تحقق آن را قطعی نموده است.

با عنایت به درس های آموزنده این آیه شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

آفریدگارا! به برکت درک آیات قرآن مجید و به کارگیری احکام الهی ما را نیز همواره در زمره مومنین قرار بده تا شایستگی نصرت الهی را احراز کنیم و از مزایای نصرتی که وعده آن را عنایت فرموده ای در ارتقاء کمیّت و کیفیّت فعالیت‌های مثبت و عام المنعه، بهره مند شویم.

خداوندا! ای پروردگار مهربانی که در مقابل درد و رنج انسان‌ها و بی عدالتی‌ها و مظالم تحمیل شده بر آن‌ها و کشتارهای دسته جمعی و فاجعه های انسانی، بی تفاوت نیستی! و آن را مغایر با عدالت پیشگی و مهرورزی ذات اقدست می دانی! آسایش و آرامش تمامی انسان‌ها و بخصوص مومنین را در برقراری صلح و صفا و جهانگیری عدالت پیشگی، مقدّر فرما و بدینوسیله، نصرتی را که در این آیه شریفه وعده داده ای نصیب همه جهانیان بفرما. آمین یا رب العالمین (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X