دسته
منابع مرتبط با بهداشت عمومی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 72509
تعداد نوشته ها : 989
تعداد نظرات : 11
Rss
طراح قالب
بهنام حاتمي

سلامت معنوی با الهام از رهنمودهای قرآنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

با عرض سلام

صبح روز شنبه، هیجدهم آبان ماه 1398 شما به خیر و خوشی و سعادت و سلامت

آیه ای از کتاب الله، بدرقه راه امروزمان:

بعضی از ویژگی های مومنین و سبک زندگی معنوی در قرآن کریم: (عشق و محبت، در قرآن به عنوان یکی از آیات الهی و جلوه های جمال زیبای حقتعالی مطرح شده است )

سوره روم، آیه 21

وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ ﴿٢١

** اگر هدف نهایی عشق های پاک و بی آلایش، رسیدن عاشق و معشوق به یکدیگر و دستیابی هر دو به آرامش و آسایش و تشکیل یک زندگی مشترک و پویا و تداوم عشق های پاک در نسل‌های بعدی است، این موضوع در قرآن به بهترین شکل ممکن مطرح شده است ... : خداوند منان در این آیه میفرماید:

یکی از آیات الهی این است که همسرانی را برای شماها خلق کرده است تا در کنار همدیگر بیارامید و بین شماها جاذبه دوستی دو جانبه و مهرورزی متقابل را مقدّر کرده است و شکی نیست که در اهمیت این جاذبه متقابل، نشانه هایی نهفته است که فقط اهل تفکّر و تدبّر و تعقّل، آن را درک می کنند.

با عنایت به درس های آموزنده این آیات شریفه، از پیشگاه الهی مسئلت می نماییم:

آفریدگارا! از این که نعمت وفاداری به همسر را به ما مرحمت فرموده ای سپاسگزاریم و از پیشگاه کبریائیت درخواست می‌کنیم در سبک زندگی معنویمان، همواره قدردان این نعمت بزرگ باشیم و با بهره گیری از آرامش متقابلی که ایجاد می‌شود موجبات آرامش، امنیت و پویایی خانواده و جامعه را فراهم کنیم و در چنین فضای مطلوبی به صیرورت الی الله بپردازیم.

خداوندا! به ما و خانواده هایمان و تمامی افراد جامعه، توفیق پاکدامنی و وفاداری به همسر و درک عظمت عشق‌های راستین و احساس آرامش و امنیتی که در این آیه شریفه اشاره فرموده ای را مرحمت فرما تا با بهره گیری از چنین موهبتی و توکل، یعنی تکیه بر ذات اقدست به خودسازی و جامعه سازی بپردازیم و قدمی در راه آبادانی جهان برداریم (صفحه اصلی کتب الکترونیک ).


دسته ها :
X